Skocz do zawartości

Opel Astra III - stukanie falowanie jakby w prawym kole


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o waszą pomoc:

 

odebrałem auto z warszatu było przywiezieone z z Belgi po lekkim zderzeniu i naprawiane - niestety przy coraz szybszej jezdzie szłysze nasilające sie falowanie (buczenie, stukanie) dopbiegające z koła - dzwięk wydeje się dobiegać z tyłu - trudno go dokładnie zlokalizować.

Poradzono mi abym zaczął od wawazenia kół na nowo - gdyż po naprawie nie byly robione

sam nie wiem od czego zacząc?

 

Druga sprawia której nie rozgryzłem to jak się nastawia zegar - probo0wałem na rożne sposoby i nie mam pojęcia

 

Proszę o radę

z Góry wielkie dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niewyważone koło nie buczy także to raczej nie jest to.

Czy to jest koło od strony, która był uderzona - może coś zostało uszkodzone.

 

Co do zegarka to jaki masz wyświetlacz - czy z komputerem czy bez?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hartur 1 dzieki za odp.

 

Wyświetlecz mam bez komputera - godzina, radio temp. oraz data, niestety alebo jest coś nie tak albo coś zle robie. - niestety nie mam instrukcji do tej astry po polsku tylko po niderlandzku

 

Co do tego buczenia - jest ono odczuwalne gdzieś od predkości 60 km/h i od tej predkości slychac coraz bardziej dochodzace dzwieki. gosc ktory to naprawial twierdzi ze wszytko zostalo przyjzane i jest ok - niestety nie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem "poschodkowanej" opony?

 

Jak przy wyświetlaczu masz 2 przyciski do ustawiania, to może trzeba ustawiać tak samo, jak u mnie?

Ten niżej przytrzymać ok 3s, zacznie migać godzina, ustawiasz tym drugim, po ustawieniu znów ten na dole itd, itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy wyświetlaczu masz 2 przyciski do ustawiania, to może trzeba ustawiać tak samo, jak u mnie?

Ten niżej przytrzymać ok 3s, zacznie migać godzina, ustawiasz tym drugim, po ustawieniu znów ten na dole itd, itd.

 

Drobna korekta :idea:

Przycisk po lewo (ze wskazówkami) nacisnąć na 2 sek.

Zacznie wtedy migać godzina - przyciskiem po prawej (z kropką) ustawiasz godzinę.

Znowu lewy przycisk i zaczną mrygać minuty - i znowu prawym przyciskiem ustawiasz minuty.

Z datą jest dokładnie tak samo.

Temperatury niestety się nie ustawi :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 12:08 ]

Co do tego buczenia - jest ono odczuwalne gdzieś od predkości 60 km/h i od tej predkości slychac coraz bardziej dochodzace dzwieki. gosc ktory to naprawial twierdzi ze wszytko zostalo przyjzane i jest ok - niestety nie jest

 

Jak nie poschodkowane opony to może walnięte łożysko. Moja poprzednia Asterka zaliczyła mocno krawężnik i niestety łożysko było do wymiany.

Ale na początek sprawdź opony bo handlarze szabrują autka z czego się tylko da i może tak być, że zamienili opony na szajs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info udało mi się w końcu nastawić zegar i datę

została mi kwestia wyjaśnienia temperatury - wydaje mi się że czujnik nie jest podłączony alebo go tam nie ma.

 

Co do opony to faktycznie musze sprawdzić - z tego co wiem ten samochod stał ok pół roku w jednym miejscu i praktycznie nic z nim się nie dziłało - same opony wyglądają na oryginalne i nie są zuzyte

jak najlepiej sprawdzić czy są ok - pojechać do serwisu? czy moge to zrobić sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo011 u mnie bardzo podobnym objawem zaczynalo sie sypac lozysko na warsztacie jednak nic nie mogli stwierdzic bo bez obciazenia nie bylo go slychac

przejechalem tak jeszcze kilka tysiecy km i dopiero wtedy na podnosniku mozna bylo jednoznacznie stwierdzic ze to lozysko

na poczatku tez zaczynalem od sprawdzania opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche pojezdze i poslucham skad dochodza te dzwieki - zauwazylem ze nasilaja sie przy predkosci ok 60-70 km/h wtedy sa najbardziej slychalne potem slabna i zlewaja sie przy ok 100km/h dodam ze samochod jest wysprzeglony

 

Jezeli to lozysko to czy w serowsie beda w stanie to ustalic poza jada probna i ile wszym zdaniem kosztuje wymiana takiego lozyska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie slyszalem tylko ze moga podjac ryzyko ale nie wiedomo ktore to lozysko bo to i tamto takie pier...ly (bylem u 3 czy 4 tzw. fachowcow)

W astrze G mocowanie na 5 srob kosztuje to ok 300-400pln zalezy od tego za ile kupisz lozysko jest razem z piasta stad ten koszt

W ASO z tego co pamietam podali mi cene 760pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności