Skocz do zawartości

czujnik spalania stukowego/ czujnik predkosci własnej pojazd


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

A wiec widze niezła kiszke

// EGR, czujnis spalania stukowego, czujnik prędkości własnej i chyba lambda :wesoly:

 

A gdzie szukac tego czujnika prędkości własnej ???? co to za ustrojstwo :mrgreen:Proszę o pomoc

 

pozdrawiam

 

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif

 

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 22:04 ]

masy:(( no a gdzie dokładnier szukac tego:)

wiem ze silnik ma mase podłaczoną, bo sam podlaczalem jaka wyjmowałem rozrusznik. to byl i kabelek do masy, dosc gruby.

 

moze jakies naprowadzenie gdzie szukac tych stykow?? a moze dać jeszcze dodatkową mase do silnika??

 

poprawiłem ''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle różnych błędów lubi mieć wspólną przyczynę, dlatego naciskam na te masy.

 

Stań przodem do otwartej maski.

Po lewej masz rozrząd.

Od osłony rozrządu idąc po górze silnika masz małe przewężenie, teraz idzie odma do Wlotu powietrza i nastepnie masz pokrywę zaworów.

Zaraz za tym przewężeniem looknij na obudowę wałka od strony grodzi, czyli musisz się nachylić.

Powinny być 2 śruby na klucz 13mm z masami.(brązowe kable.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, jutro zlookam, dzis juz jest ciemno:))

 

a jeżeli chodzi o e czujnik?? prędkości własnej pojazdu?? gdzie tego szukać??

 

Auto ma 2x Poduche, ABS, Wspomaganie

 

MK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik, to impulsator w zegarach, zaraz koło wejścia linki do zegarów.

To lubi krzaczyć przez na przykład niedawno załozone nieseryjne radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Dziś wyjąłem EGr no i faktycznie , grzybek był nieruchomy i się zacinał, ale WD40 zrobiło swoje, grzybek działa płynnie. a wiec zamontowałem ponownie,

 

w międzyczasie odłączyłem akumulator na 30 min żeby zresetować kompa, po załączeniu stacyjki wymiguje mi te same usterki.

 

Bylem dziś u kolejnego mechanika i powiedział ze bardzo dziwne ze te wszystkie błędy wyskakują na raz, twierdzi ze to przyczyna błędu pewno jednego z nich a oddziałowywuje na inne. tak czy siak lampka pomarańczowa zapala się teraz po około 3 km jazdy, tak na gazie jak i na benzynie.

 

Masy sprawdziłem. są 2 brązowe kable na miejscu:)

 

no i pytanko. Inny mechanik powiedział mi ze nawet po zresetowaniu kompa i wyczyszczeniu błędów, błędy nie będą wyświetlane, a zostaną zapisane w tak zwanej pamięci podręcznej komputera i jeżeli nie pojawia sie w ciągu 20 uruchomień błąd zostanie skasowany, jeżeli natomiast błąd się powtórzy to kontrolka się ponownie zapali. czy to jest prawda?

 

pozdro i wielkie dzięki dla ja37

 

MK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mi zawsze odpięcie akumulatora wymazywało błędy.......

A też miałem x14sz.

 

Dobra, teraz mysle :?:

 

 

 

 

1 - ja bym ten egr jednak zaslepił, póki jeszcze chodzi

2 - masz LPG, więc spytam czy masz zamontowany emulator sondy?, jak masz zrobione odcięcie wtrysku przy jeździe na LPG?

3 - sprawdź kabelki od stukowego, może jakiś się przetarł i masę łapie?

4 - Jak masz jakieś niefirmowe radio, to pozbądź się go na kilka dni, żeby sprawdzić błąd 0500(zakładam, że prędkościomierz działa)Szkoda, że nie wiem, skąd jesteś, bym ci pożyczył sprawny licznik, by sie sprawdziło twój impulsator.Czy umiesz się posługiwać miernikiem?Podał bym ci metodę sprawdzenia impulsatora przy wtyczkach kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Ja37

 

no i,,,,,

 

1, EGr wydaje sie ze chodzi mechanicznie, przy wyjętym EGR ten grzybek można wepchnąć (nie sprawdzałem przy podłączonych przewodach. Ale czy ten EGR jest sprawny to nie wiem jak sprawdzić:?:

2. Nie mam emulatora sondy, anie bardzo wiem jak odcina wtrysk, ale jeździłem cały dzień na benzynie około 70 kilosów i kontrolka sie zapala tak jak na gazie:((

3. qrcze szukałem tego zaworu stukowego i nie mogę znaleźć:D( niby od ściany grodziowej ale nie moge ręka wymacać :beer:

4, a jestem z mazowieckiego :beer: okolice sierpca :beer:

na mierniczku się znam, nie ma sprawy:) opanowane na perfect:P

 

 

/////

 

byłem dziś u kolejnego mechanika bo cos zaczęło mi stukać w silniku i wymienił mi koło pasowe na wale na którym chodzi pasek rozrządu, okazało się ze miał tam luz, i mechanik powiedział ze to także mogło być powodem słabnięcia samochodu,i może być związane z kompem.

dziś samochodzik chodzi wyśmienicie, przyspiesza, nie gaśnie, obroty nie skaczą, wygląda na spoczko. W zasadzie niby świeci się lampeczka ale nie wiem czy będę to zarazie naprawiał:)( powoli mnie to przerasta:) ceny części tez nie sa małe,a nikt nie potrafi mi powiedzieć od jakiej części zacząć :beer:( każdy mechanik każe wymieniać je po kolei:(( W zasadzie mogę wymienić zawór stukowego ale ERG to chyba droga sprawa:)

 

 

Co mi polecacie w takim przypadku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienił mi koło pasowe na wale na którym chodzi pasek rozrządu, okazało się ze miał tam luz

Dokładnie, jak się z słabo je dokręci przy wymianie rozrządu, to klin się lubi ściąć i czujnik wału przekazuje fałszywe impulsy do kompa.

Stukowy się nie psuje, nie znam takiego przypadku, raczej coś z kablami.

EGR, póki działa warto zaślepić.

Tam nie tylko jest "sam EGR", tam też jest czujnik położenia zaworu, jak EGR się zatnie, to będzie błąd czujnika położenia zaworu, on naprawdę nie przeszkadza jak zaślepisz.

Jak będziesz miał trasę 500km bez odpoczynku, to check wywali błąd EGR, ale zgaszenie auta wypalenie fajki usuwa błąd :?: i można jechać dalej.

Podejrzewam, że koło załatwiło sprawę błędu 0500, ale sprawdź jeszcze jutro po jeździe.

 

EDIT

Zapomniałem o sondzie.

Dasz radę prześledzić kabel od sondy, czy nie jest rozcięty po drodze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopczko kabel zlookam jutro jak żonka wróci z pracy:)

 

Ale dziś jak wspomniałem po wymianie tego koła pasowego check tez sie zapala :D ale nie wiem czy przypadkiem on pamięta swoje błędy?:?: czy dostaje wciąż nowe??

 

No i co z tym stukowym? gdzie go dokładnie szukać?? czy są tam 2 takie czujniki żebym wiedział jakiego szukać?? czy mogę go wymacać organoleptycznie:PP??

 

pozdro,

 

aaaaa. czy jeździć na tym zapalonym checku czy raczej robić to i szukać problemów??

 

no i co to za zworka na fotce?? wczoraj to spinałem bo było rozłączone

 

http://s5.zapodaj.net/67914748.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić to zdjęcie jakieś bardziej dokładne?

Nie pamietam co tam było, podejrzewam, że zawór par paliwa....

 

 

ale nie wiem czy przypadkiem on pamięta swoje błędy

Jak nie odłączałeś aku, to pamiętan te stare, ale jak się check świeci, to są cały czas nowe, znaczy aktualne błędy.

A kłopoty lepiej naprawić, zawsze mniej bedzie palił.

 

Stukowy wygląda tak:

http://moto.allegro.pl/item618175686_opel_astra_vectra_corsa_czujnik_spalania_stukowego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności