Skocz do zawartości

Montaż anteny CB w corsie B... Gdzie????


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!:)

 

Odkupiłem od szwagra Radyjko CB TTi TCB-880... miejsce na samo radio juz mam- bedzie to schowek ten zamykany http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif ale nie mam pojecia gdzie umocować antene :beer: antena jest n a uchwyt stacjonarny, klama bagaznika odpada, bo tam sa siłowniki i urwa przewód :beer: na drzwiach odpada bo niechce zeby przewód majtał mi koło drzwi :beer: chciałem na rynienke od relingu al eni eiwem czy podejdzie i jaki uchwyt wtedy :beer: podpowiedzcie mi jakie rozwiazania macie us iebie, niekoniecznie w CB ;(

 

mój uchwyt wyglada tak

Dołączona grafika

 

antena jest chyba Presidenta długość bata wynosi 1.6 metra...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uchwyt KF-150 (lub SF-40 jeżeli się mylę) więc on nadaje się najlepiej na klapę bagażnika.

Ja na twoim miejscu wierciłbym dziurę w dachu

P.S. Jaka antena ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość misiaczek410

Olej uchwyty jesli chcesz na stale montowac antene... Ostatnio zobaczylem na spocie kolesia ktory mial antenke zamocowana w miejscu anteny od radia... Bardzo ladnie wyglada, dobrze zbiera... Ja niedlugo tak bede montowal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Podłączam się pod temat.

 

Planuję zakup CB ale kompletnie nie wiem gdzie umieścić antenę. Rozmawiałem z lakiernikiem i powiedział że nie da mi gwarancji że po zamontowaniu na stałe w miejscu gdzie będzie wiercone nie dostanie się wilgoć i nie zacznie rozprzestrzeniać się rdza. Czy to prawda?

 

Ewentualnie w grę wchodzi uchwyt ale wtedy co z wydajnością anteny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że Ci nie da gwarancji. Chodzi o to że jak coś będzie niestarannie wykonane to szybko zacznie rdzewiec.

Ja osobiście polecam anteny na magnes - szybko można ją schowac do bagażnika czy do przedziału pasażerskiego. Nie uradną Ci jej ani nie zniszczą.

Natomiast przy antenie na stałe, nie zdziw się jak kiedyś po powrocie do auta nie będziesz miał druta, czy będzie on pocięty. Dużo wandali i amatorów cudzej własności zainteresowało się antenami CB więc magnes to wg. mnie dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

edit.

Olej uchwyty jesli chcesz na stale montowac antene... Ostatnio zobaczylem na spocie kolesia ktory mial antenke zamocowana w miejscu anteny od radia... Bardzo ladnie wyglada, dobrze zbiera... Ja niedlugo tak bede montowal...

Super wygląda, praktycznie, ale nie posłuchasz radia. :oops: Jak komuś to nie przeszkadza to można rozważyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Natomiast przy antenie na stałe, nie zdziw się jak kiedyś po powrocie do auta nie będziesz miał druta, czy będzie on pocięty. Dużo wandali i amatorów cudzej własności zainteresowało się antenami CB więc magnes to wg. mnie dobre rozwiązanie.

Tylko jak pociągnąć kabel z antenki żeby nie uległ zniszczeniu. Często wożę psa z tyłu i boję się że mógłby się nim zainteresować :oops: No i czy uszczelki go nie przetną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Super wygląda, praktycznie, ale nie posłuchasz radia. :wesoly: Jak komuś to nie przeszkadza to można rozważyc.

I tu sie mylisz... Antena schowana w tylnym slupku sciaga tak samo dobrze...

 

Tylko jak pociągnąć kabel z antenki żeby nie uległ zniszczeniu. Często wożę psa z tyłu i boję się że mógłby się nim zainteresować :oops: No i czy uszczelki go nie przetną?

Kabel przeciagnij nad drzwiami (pod podsufitka) i wypusc tam gdzie Ci wygodnie... Ja wypuscilem w bagazniku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

artur_r0 napisał/a:

Super wygląda, praktycznie, ale nie posłuchasz radia. :wink: Jak komuś to nie przeszkadza to można rozważyc.

 

 

I tu sie mylisz... Antena schowana w tylnym slupku sciaga tak samo dobrze...

Chodziło mi o cywilne radio. :wink: Takie do słuchania muzyki. :wink:

 

Tylko jak pociągnąć kabel z antenki żeby nie uległ zniszczeniu. Często wożę psa z tyłu i boję się że mógłby się nim zainteresować :D No i czy uszczelki go nie przetną?

Ja kabel pociągnąłem do bagażnika różnymi lukami (na życzenie mogę zrobić zdjęcia ??? ). Uszczelki z bagażnika nie przetną kabla. Co więcej, jak dobrze go ułożysz to nawet go nie będą zgniatać.

A pies jeździ z tyłu w przedziale pasażerskim, czy bagażniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja kabel pociągnąłem do bagażnika różnymi lukami (na życzenie mogę zrobić zdjęcia ??? ). Uszczelki z bagażnika nie przetną kabla. Co więcej, jak dobrze go ułożysz to nawet go nie będą zgniatać.

A pies jeździ z tyłu w przedziale pasażerskim, czy bagażniku?

Bardzo chętnie skorzystam z Twojego sposobu :D

 

Pies jeździ na tylnej kanapie [labrador - męczy się w bagażniku i usilnie wskakuje na tył zamiast siedzieć w bagażniku]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności