Skocz do zawartości

Wymiana lozyska piasty przod as g


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławek

Witajcie Mam pytanie czy mozliwe jest ?czy ktoś to robil ? wymienial samo lożysko w piaście przedniej bo widzę że do kupienia śą tyklko całe piasty i to dosyć drogo a przecież jest ona łożyskowana więc może jak się ma dostęp do warsztatu mech to można dostać się do łożyska i je wymienic chyba że bieżnią jest ten element z kołnierzem z trzema otworami wtedy nic z tego jeśli ktoś chce pomóc to proszę o info. A może ma ktoś starą zużytą piastę to proszę o info na pw może uda mi się poeksperymentować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wymienial samo lożysko w piaście przedniej bo widzę że do kupienia śą tyklko całe piasty i to dosyć drogo a przecież jest ona łożyskowana więc może jak się ma dostęp do warsztatu mech to można dostać się do łożyska

W Astrach łożysko jest wciśnięte w piastę fabrycznie i wymienia się całą piastę. Konstrukcja piasty może np. nie pozwalać wprasować łożysko. Nie kombinuj bo przekombinujesz i wtedy możesz się liczyć z większym wydatkiem niż tylko na łożysko z piastą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam niedawno przerabiałem ten temat, niestety nie znalazłem samych łożysk, potem dowiedziałem się od mechanika, że niestety, ale wymienia się całe piasty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

Wiem ze łożysko jest montowane fabrycznie pytam czy ktoś próbował je wydobyć z piasty bo jeśli jest to zwykłe łozysko kulkowe to nawet niszcząc je mozna je wydobyć i dobrać nowe chyba że bieżnią zewnętrzną jest element z kołnierzem z trzema otworami więc nici z regeneracji Wiec jesli ktoś miałby zużytą piastę do as g to spróbuje pokombinować i dac znac o efektach A co do mechanika to nie sądzę żeby chcialo mu się dodawać sobie roboty gdy może zalożyc nowy element bez wysiłku w ciągu pół godz i skasować 100 zyli Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sie neida niestety kolego

samo lozysko nawet w agromie ciezko dopasowac

wyjac bys je jezszce wyjal ale nowego juz tak nie zawalcujesz

 

byly juz tez tematy o tym na forum zdaje sie ze i kol. wesol o tym pisal

ja tez w warsztacie juz kilka razy mialem takie cos

wiem ze klientowi coezko jest to wytlumaczyc

ale w koncu jak wyjmniesz i pokazezs o co chodzi to zrozumieja ze tego sie fizycznie nie da zrobic w warsztatowych warunkach

to jest fabrycznei tak zaprasowane ze ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

mając na myśłi warsztat mech myślałem o tokarce frezarce prasach hydraylicznych i mimośrodowych bo do takich maszyn mam nieograniczony dostęp czyli fabryczne warunki więc jeśli mowisz że można je wyjąć to zawalcowanie na tokarce lub prasie nie będzie problemem obawiałem się że łożysko ma nietypową bieżnie zewnętrzną A co do dostępności łożyska to agroma nie jest moim czarnym koniem i myślę że to będzie mniejszym problememarek wydaje mi sie że jesteś mechanikiem więc masz może popsutą już piastę podam Ci mail na pw jeśli możesz mi ją podesłać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisalem o tym Zdaje sie ze ktos do vikiB wstawial kiedys lozysko z agromy. Niestety ale te łajzy oryginalnie w piasty wpakowali jakie snietypowie lozysko i nie da sie podpasowac czegos z katalogu lozysk. Koles dal do przetoczenia piaste tak zeby mozna bylo sobie wstawic lozysko znormalizowane i dziala ponoc do dzis. Jak masz dostep do tokarek itp to mozesz sprobowac. Jedynie uwazaj na czujnik absu bo przy demontazu mozna go uszkodzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

Tak mi się wydawało wesoł muszę tylko dorwać jakąś zdezelowana piastę i bezboleśnie mogę eksperymentować jak mi się uda to opiszę koszty i jak działa Pozdrawiam i dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tomet_s, witaj ,chyba nie jest określone co ile wymieniac piastę .Jak zacznie huczec to dopiero się je wymienia lub zacznie dziac się z nim coś innego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności