Skocz do zawartości

brzęczy radio przy wlączonym silniku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,mam prblem założyłem radio i podczas pracujacego silnika brzeczy im wiecej dodaje gazu to silniej ,założylem filtr przeciwzakłóceniowy kupiony w sklepie i zapewniano mnie że będzie ok ale nic z tego dalej to samo ,moze wy mi coś poradzicie ,za pomoc wielkie dzięki.

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan

Napisz jakie radio, gdzie podłączone i co to za filtr ?

 

Skoro sprzedawca powiedział że filtr jest dobry to go oddaj bo jednak nie jest dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam podobny problem, jak silnik jest wyłączony to radio chodzi idealnie (RADIO CB ALAN 48 PLUS MULTI + ANTENA ML 145 V-2), jak włączę tylko sinik to jak ktoś rozmawia słychać prace silnika, reaguje oczywiście na dodawanie gazu. Autko Opel Corsa 04 1.3 CDTI, antena zamontowana na dachu koło anteny radiowej. Jak temu zaradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzić czy zakłócenia wchodzą przez zasilanie czy przez antenę.

 

Odłącz antenę, włącz radio (pamiętaj żeby nie naciskać gruszki), zapal silnik i sprawdź czy słychać terkotanie, jeżeli słychać to zakłócenia wchodzą przez zasilanie.

 

Jeżeli masz w radio filtr ANL to go włącz, jeżeli nie masz to zasilanie podłącz bezpośrednio do akumulatora porzez filtr LC typu PI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie słychać tylko i wyłącznie jak ktoś rozmawia, przy włączonym silniku i CB jak nikt nic nie mówi to nie słychać żadnych szumów. Filtr ANL jest włączony :beer: Więc wydaj mi się że to przez antenę, bo jak odłączę antenę to nie będę nikogo słyszał a tym samym nie będzie terkotania :beer: :beer: :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak:) Terkotanie masz cały czas ale włączając ANL wycinasz to, jednak kiedy ktoś nadaje to to się i tak pojawia, inaczej zamiast zrozumieć kogoś to byś słyszał tylko strzępy słów, pomijając ustawienia SQ i RF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz CB wpięte w zapalniczkę - zmień na stałe złącze (najlepiej akumulator) i pewnie będzie OK. U mnie stroiciel anten bierze 10zł i facet się dobrze na tym zna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy włączonym silniku i CB jak nikt nic nie mówi to nie słychać żadnych szumów.

Odkręć SQ i daj znać.

Wyciszanie szumów - SQUELCH ? bo mam od kilku dni CB więc dopiero się uczę, na maxa czy na min ? na min to sobie radio będzie szumieć i wtedy sprawdzić czy silnik słychać ?

 

Jeśli masz CB wpięte w zapalniczkę - zmień na stałe złącze (najlepiej akumulator) i pewnie będzie OK. U mnie stroiciel anten bierze 10zł i facet się dobrze na tym zna.

Tak CB mam wpięte bezpośrednio przez zapalniczkę

 

Jeżeli masz w radio filtr ANL to go włącz, jeżeli nie masz to zasilanie podłącz bezpośrednio do akumulatora porzez filtr LC typu PI.

A jak mi to montowali w zakładzie elektrycznym, to mam tylko powiedzieć, że burczy czy im to zasugerować ?? niech zmienią podłączenie z zapalniczki do akumulatora?? A jak mam ANL to też przez ten filtr trza podpinać pod aku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności