Skocz do zawartości

rura wąz przewód od silnika do nagrzewnicy


Gość asmodeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asmodeusz

witam moja biedna kosiare napadł kot i przegryzł mi waż idący z silnika do nagrzewnicy i wycieka mi płyn chłodniczy muszę go wymienić

 

skubany tak na drapał ze aż pod autem zostały mi kłęby materiału wygłuszającego http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

poszukuje samego początku kawałek giętkiej rurki zakończony 2 zgrzewami łączący silnik z taka niebieska rurka idąca do nagrzewnicy

 

chodziłem po sklepach z częściami to mówią ze mogą mi sama rurkę

na allegro także znajduje albo za grube albo same rurki bez elementów łączących

 

planuje jeśli nie znajdę takiego gotowego węża powyciągać ze starego te łączenia i spróbować wsadzić je do nowej rurki

 

 

proszę o pomoc i ewentualne sugestie

z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączący silnik z taka niebieska rurka idąca do nagrzewnicy

To nie jest czasem wąż paliwowy?

Nie przypominam sobie innej niebieskiej rurki, z której by coś wyciekało.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

benzyna nie ucieka tylko poziom płynu chłodniczego spada zrobił bym foto ale nie mam akurat aparatu

 

szukałem zdjęcia silnika na którym była by widoczna ta rurka ale nie moglem znaleźć bo to jest obok zbiornika na płyn chłodniczy po lewej stronie żeby sie do niej dostać trzeba odkręcić zbiornik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odkręć, raptem 2 nakrętki.....

Ciekaw jestem, bo tez mam corsę i do nagrzewnicy ida mi normalne węże bez żadnych złączek....

Jedyny niebieski wąż(znaczy 2) ze złączami, to mam od benzyny....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

to moze faktycznie to od benzyny bo ida dwa z wewnatrz samochodu i potem sie rozchodza i wchodza do innego miejsca

ale w takim razie czemu mi płyn chłodniczy ucieka?

i nie śmierdzi benzyna

 

tak dostać sie do niego to nie problem tylko zwykła rurkę tak dopasować żeby sie trzymała z jednej strony mogę dać zacisk ale z drugiej będzie ciężko jutro będę kombinować

 

znalazłem zdjęcie przewodu paliwowego z vectry chodzi mi właśnie o ta gumowa końcowa cześć tylko łaczy ona niebieski przewód z silnikiem a nie czarny jak to jest na zdjeciu

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że to paliwowy jest.

Ja bym zaryzykował założyć węża na tą plastikową i opaskę, ale tylko na powrocie paliwa.

Możesz spytać tam, gdzie robią koła TIR-om, maja maszynerię do robienia takich zacisków, pewnie ci zrobią.

 

A śladów pod autem nie masz?

Duzo ci tego płynu ucieka?

Nie dymi ci na biało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

a po czym poznać ze to powrót ?

 

tak z jednej strony nałożę na ta rurkę i zacisnę zwykła klamra zaciskowa tylko myślę jak przymocować to do silnika

 

 

co do płynu to nie kopci na biało jak zrobię ta rurkę będę sprawdzać czy dalej nie ubywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ci nie przegryzł przy samej nakrętce?

Jeśli tak, to pisz PW do szeryfa, załatwi ci węże z nakrętkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asmodeusz

ta złączka jest na całej długości pogryziona jak dzisiaj nie dam rady zrobic to dam znac :)

 

 

ok problem zażegnany kwota wydana - niecałe 5zł kupiony kawałek przewodu i dwie obejmy

 

rozciąłem stary kabel wyciskaniem łączenia i przymocowałem do nowej rurki trochę trzeba było sie nabawić ale sie udało :)

 

dzięki za pomoc ja37, jakbyśmy sie kiedyś spotkali masz u mnie piwo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem tego, ale sądzę, że jak się tej złączki pozbędziesz z tej strony, gdzie nakrętka, to powinno być miejsce na założenie węża i zaciśniecie opaski.

Tak jest na wężach hydrauliki siłowej, nie sądzę, że tu moze być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności