Skocz do zawartości

nie zapala,wtryski nie podają paliwa...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

auto nie zapala stalo sie to na postoju nagle ,przyjechałem zgasiłem i juz nie odpale dodam ze przed tym wszystkim wyciągnolem aku na chwile do innego auta.na pych tez nie zapali.

iskra jest.pompka chodzi ,paliwo podaje.sprawadzałem.to cos jakby odcielo paliwo,bo gdy wleje troche na swiece to odpali na chwilke na tym co wleje.rozrusznik kręci normalnie.

komp pokazuje błąd sterownika.kontrolka ecu cały czas sie swieci.

 

załatwilem inny sterownik i czujnik polozenia walu przy okazji załozyłem,auto dalej nie pali a kontrolka teraz zaczeła mrugac .

znajmoy stwierdził ze ten sterownik musi miec taki sam kod czy cos jak komp itp...

 

miał ktos taki przypadek ?auto stoi juz dobrą chwilę nikt nic nie wie.. ;) z góry dziękuję/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie tez mrugala kontrolka po zmianie sterownika i iskry nie bylo.Czyli chyba jest tak jak twoj mechanik mowil.Po zmianie spowrotem na ten co byl wczesniej przestala mrugac.Kiedys mialem jeden pin w sterowniku zgiety i tez nie odpalala.

Sprubuj pokrecic chwile silnikiem i potemn swiece sprawdz.Jesli sa mokre to paliwo faktycznie dochodzi i przyczyny bedzie trzeba szukac gdzie indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wlasnie tylko gdzie?

 

swiece nie wszystkie mokre,iskra jest.reszta jak wyżej pisałem generalnie dalej lipa .paru mechanikow powiedzialo ze jesli paliwo idzie itp iskra jest to nie jest wina tego sterownika.a po jego wymianie rzeczywiscie kontrolka inaczej sie zachowuje jakby nie widziała go .tylko cos blokuje to paliwo na wytryski.

. po zalaniu paliwa na swiece ładnie odpala.moze to ten czujnik uderzeniowy lub immo zablokowało juz sam nie wiem a nie sztuka powymieniac wszystko metodą prób i błędów zwłaszcza będąc bezrobotny. ;) czy gdyby to była cewka to nie odpaliłby nawet po zalaniu na swiece?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymnieniles sam sterownik to nei bedzei ci teraz palila fura bo czytnik immo i kosc nei sa zgrane ze sterownikiem

co w tym wypadku robic - bylo juz na forum

sa magicy co potrafia to minac

w przeciwnym razei musiz szukac sterownika z szytnikiem i koscia immo do klucza jako kompletu

wtedy nie bedzie problemu z mrugajaca kontrolka

 

a jesli juz masz problem i na straym kontrokla swieci - to zczytaj bledy jakie tam sa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak to byłoby najprostsze niestey nie mam takiej mozliwości znaesc immo do niego.

była taka opcja z nr vin-u z auta jakie pochodzi ten sterownik niestety nie do odnalezienia.bo był juz wykręcony ze szrotu.

 

 

poszperałem w google i troszke wiecej juz wiem.wlozylem stary sterownik z powrotem. pokazuje 1604.czyli sterownik /nieprawidłowy kod lub uszkodzenie.

tylko teraz kwestia czy to sterownik silnika czy moze pompy?w sumie pompa sie załacza,podaje paliwo to mozna ją wykluczyc?

 

zaholuje jeszcze jutro auto do mechaników zeby sie upewnić ze to sterownik silnika .niestety mam troche utrudnione zadanie bo mieszkam w irlandii a tu ceny powalają na kolana to nie Polska+bariera językowa . dowiadywałem sie ile ten nowy sterownik bez pinu baaa 800E i jeszcze wysyłają z Angli ,a w Polsce 900zł .tak czy siak czy nie lepiej byłoby wysłac ten mój sterownik do polski na sprawdzenie i ew. naprawe?czy szukac identycznego uzywanego.// ;) i czy jego tez musiałoby sie kodowac razem z immo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnolem aku na chwile

może gdzieś zrobiłeś zwarcie? jak odłączyłeś aku, najpierw minus potem plus,podłączamy najpierw plus potem minus.

Masz drugi kluczyk? Próbowałeś nim odpalać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak napisał arek inny sterownik będzie musiał być sparowany z immo, bo każdy sterownik zawiera swój kod bezpieczeństwa.

W ASO powinni dać sobie z tym radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Witam serdecznie! Na podmienionym sterowniku nie odpali bo trzeba Techem2 zrobić adaptację. Wróć do starego i kontrolka powinna przestać mrugać. Potem sprawdź przekaźnik pompy. Pod maską masz czarną plastykową skrzynkę. Otwórz ją i tam są 4 przekaźniki. R6 to pompa. Jak to są orginały to są fioletowe. Ten od pompy jest z bezpiecznikiem obok. Sprawdź czy jest cały. Na drugi raz zanim odłączysz akumulator wyłącz zapłon. Pozdrawiam i życzę by obyło się bez Techa2. Może znasz kogoś życzliwego z laptopem i inetrfejsem KKL. Programik ściągniesz sobie z sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam .auto juz naprawione.

co sie okazało:gdy wyjmowalem aku kluczyki byly w stacyjce , nawet zaplon nie był wlączony ale juz samo to ze kluczyki były włazone spowodowało m.in uszkodzenie sterownika, i immo ktory był w stacyjce.

pomogła:

wymiana sterownika+immo w stacyjce + immo w kluczyku.

bo musiał byc komplet. nie dało sie zadoptowac tego mojego sterownika ktory kupilem zeby podmienic bo immo blokował i niepasował.

poprzedni mechanicy tez cos podobno namieszali sprawdzając kompem i próbując usunąć błąd.

takze czlowiek uczy sie na błedach,a ta nauka jest nieraz bardzo kosztowna.

pozdrawiam i dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Witam serdecznie. Można było zrobić adaptację ale trzeba mieć Techa 2 . Wystarczyło wyzerować odnony w blokadzie rozruchu lub w sterowniku. Nigdy obydwu naraz bo zablokujesz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności