Skocz do zawartości

Nie reaguje na kluczyk w pozycji II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich!

 

Dzisiaj zdechła mi Asterka...

wszystko zaczęło się od tego, że prędkościomierz odmówił posłuszeństwa - rozebrałem zegary, zeby spr linke - przy okazji wymieniłem kilka diód w zegarach - kontrolnie je podlaczyłem i przekrecilem kluczyk do pozycji II - zapalily sie diody i zgasly - OK.

 

Zlozyłem wszystko i zapalam - kreci tylko rozrusznik...

 

Kluczyk w pozycji 1 - radio się załącza

Kluczyk w pozycji 2 - zima

Kluczyk w pozycji 3 - rozruch kreci, ale nie odpali, bo pompa nie zalaczyla sie.

 

W pozycji drugiej powinny zapalić sie lampki - check, poducha, aku oraz charakterystyczny odglos pompy paliwowej - a tu nic...

 

rozebrałem stacyjke (elektronike z lewej strony kolumny - jak zewręe blaszką ostatnią sekcje, rozruch kręci, jak przedostatnią - nic się nie dzieje... Jak drugą, to zalacza sie radio.

 

Być może to kabel, bo bezpieczniki sprawdzałem i całe są - ale nie wiem dokad te kable ida dokladnie bo wchodzą do wiązki i potem nie mogę wymacać gdzie idą i do ktorego miejsca są podlaczone z drugiej strony (chce sprawdzić miernikiem czy żyją)

 

prosze mi wybaczyc niefachowa terminologie ale jestem samoukiem i mam luki w wiedzy:)

 

Z góry dzieki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozebrałem go na nowo - wyjalem zegary, odlaczylem - chodzi o to, ze teraz w ogole nie zalacza sie pompa, poducha, check itd (nie wiem jak ta faza sie fachowo nazywa:)

 

- probuje teraz bez zegarów - czesniej juz zegary rozbieralem kilka razy i nie bylo klopotow - myslalem ze przy zakladaniu atrapy na kolumne (tych dwoch plastików, z góry i od dolu) zahaczyłem o tą lewą czesc stacyjki, co spowodało problem, aleni wydaje mi sie...

 

poza tym sciagalem kierownice i pukałemm w kolumne kierownicza. Ale z drugiej strony sprawdzałem tuz przed zlozeniem i cwiczyło wszystko - musiałem cos odwalić przy skladaniu....

 

teraz mam na nowo rozlozony i jest to samo - kluczyk w 1 - radio, kluczyk w 2 - nic, w 3 kreci rozrusznik tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tutaj sie gubie - musisz mi powiedziec tak zeby, zrozumial - czym sa styki 15 i 30?

 

ogolnie robie tak - rozbieram ta lewa strone stacyjki - i mam tam 5 blaszek i 2 ktore dociskaja się do nich odpowiednio do pozycji kluczyka w stacyjce.

 

Więc tak:

 

zaczynając o blaszki nr 1 (połozenie kluczuka 0) - nic sie nie dzieje jak zewre, wiec jest OK

Blaszka nr 2 - wlacza się radio - to jest chyba odpowiednik pozycji 1

blaszka nr 3 - zima

blaszka nr 4 - zma

blaszka nr 5 - kreci rozrusznik. - pzycja nr 3 na stacyjce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

aspius,

 

dzieki że starasz mi się pomoć - jednak jak podajesz mi nry kabli, niweiele to pomaga, bo nie wiem o co chodzi - chyba ze mozesz mi podeslac jakis schemat, co by mi ulatwil rozpoznanie:]

 

 

Zwieram trzy kable odpowiedzialne za środek oraz blaszki nr 4 i 5 i kreci rozruch.

 

Tak samo sie dzieje jak jak zwieram tylko kable środek i ten odpowiedzialny za blaszke nr 5...

 

Czyżby kabel? tak ni stad ni z owąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wygląda na przerwę kabla od zacisku 15 (jeden z czarnych) do skrzynki bezpieczników.

Poprowadź do skrzynki kabel obejściowy od czarnego na którym masz stale prąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dikei sprawde jutro - gdybys jednak mial jakis schemat - byłbym bardo wdięcny - sukam w necie ale nalec nie moge - w "sam naprawiam" tez nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności