Skocz do zawartości

wyrzuca płyn przez zbiornik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam po raz pierwszy :D

 

Tak rozległego tematu jak mój to na forum nie znalazłem

 

Postanowiłem opisać mój problemik a w zasadzie problemik mojego przemieszczacza.

 

Otóż mam Astrę G 1.7 Isuzu z którą mechanicy nie potrafią dać sobie rady.

Opis tego co było robione jest długi bo i czas prac nad nią i ilość wizyt w warsztacie jest imponujący.

 

Zacznę od początku:

...wstawiłem furę na wymianę świec żarowych i pech chciał że jedna "się ukręciła" no więc mechanik stwierdził że szybciutko zdejmą i splanują głowicę oraz wyjmą pozostałości świecy. Oczywiście nowa uszczelka i tego typu podobne rzeczy. Cały zabieg trwał 1,5 tygodnia.

Zadowolony odebrałem samochód i opłaciłem moim zdaniem zawyżoną fakturkę VAT bo opiewała na kwotę 2000zł brutto. Przełknąłem tą gorzką pigułkę i jeździłem ;/

Po 3 dniach i zrobieniu około 600-700 km wywaliło mi płyn chłodniczy przez zamknięty korek :/ No więc - jazda do mechanika i zadyma. Faktura VAT jest więc musi szukać błędu. Pytam gościa czy śruby do głowicy nowe dali bo podobno za każdym razem mają być nowe, on na to że nie. Więc jeszcze raz cały zabieg z głowicą.

I znowu strata czasu bo tydzień czekałem. Odebrałem samochód przejechałem jakieś 600 km i kolejny raz wywala płyn ???

Nie będę opisywał co mnie trafiło jak to się stało. Tym razem ów mechanik poprosił swojego znajomego, byłego pracownika serwisu opla o pomoc i rozwiązanie problemu.

Opisałem im wszystkie obserwacje jakie poczyniłem z tym problemem:

- płyn wyrzuca lekko rano w czasie spokojnej jazdy

- w dzień jak już pojeżdżę jest OK o ile nie przeciągam na obrotach powyżej 3tyś obrotów

- po ostrzejszej jeździe ale jeszcze przed wyrzuceniem płynu jak szybko dostanę się pod maskę i obserwuję zamknięty zbiornik płynu to widzę jak płyn opada ze stanu max na połowę zbiorniczka.

Tym razem mechanicy stwierdzili że to coś z blokiem co wydaje mi się dziwne bo ja wstawiałem samochód dobry na wymianę świec a tu takie rzeczy.

No to jeszcze raz cały zabieg: głowica na plan i szczelność, blok do planowania bo podobno krzywy, nowe uszczelki a i nawet termostat nowy...

Tym razem prawie 2 tygodnie czekałem na odbiór.

Kazali mi dopłacić do szlifu bloku i nowy termostat ale głupi nie jestem i powiedziałem że jak będzie wszystko ok po przejechaniu 1000 km to bardzo chętnie dopłacę teraz mowy nie ma.

Zgadnijcie co się stało po przejechaniu prawie 600km ???;) TAK ZNOWU WYWALIŁO PŁYN.

Tylko tym razem zapłaciłem za holowanie samochodu spod Gdyni :roll:

W poniedziałek wstawiam kolejny raz Asterkę na reklamację...

 

Nadmienię jeszcze coś - w zeszłym roku wymieniałem silnik bo miałem takie same problemy po wymianie uszczelki u innego mechanika tyle że wtedy nie brałem faktury VAT i po drugiej reklamacji się wyparł że robił ten samochód.

 

Bałem się co będzie jak teraz zdejmą głowicę i moje obawy się potwierdziły - nie da się go doprowadzić do ładu ale przynajmniej mam fakturę a z nią gwarancję.

Tak więc dwa silniki, dwóch mechaników i ten sam problem.

 

Proszę o pomoc i opinie co może być powodem wywalania płynu jeśli już wszystko było robione bo korek zbiorniczka też wymieniałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witaj. Poczytaj trochę na forum jest kilka podobnych tematów może będą pomocne.

Wszystkie przeczytałem ale nikt nie robił fury tyle razy w tak krótkim okresie czasu. Tutaj wygląda na to że jakiś błąd w sztuce składania tego samochodu a i do tego teraz pompę wody chcą mi wymienić.

 

A właśnie jakie są objawy jak jest strzelona pompa wody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje pompuje wodę. Może być tak, ze już rady nie daje i gotuje silnik ewentualnie łapie lewą kompresję, a to już gorzej. Błędów nie wywala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i właśnie to jest dziwne że nie ma żadnych błędów. Temperatura nie skacze, nie gotuje się a spadku mocy też nie ma. W płynie bąble nie pływają bo sprawdzałem jak przeczytałem jeden z postów na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jakie są objawy jak jest strzelona pompa wody?

Po pierwsze od tego powinni zacząć! Pompa jest tak skonstruowana ze wirnik może w czasie pracy się zatrzymywać są takie przypadki Ja tez na własnej skórze sie o tym przekonałem! Mając obluzowane koło łopatkowe wywalało mi zbiorniczku ciecz tylko w czasie dłuższej i forsownej jeździe!. Koszt nowej to 100 -120 żł. Elementy tłoczące to wirnik łopatki zęby !itp. Możesz sobie popatrzeć na allegro na twoja pompę !jest ich sporo! DTI pompa wody .. Po drugie to z tych mechaników to geniusze partactwa! Widocznie nie do końca poczytałeś jak sie sprawdza szczelność układu itp. .Pisałem o tym , jest przyrząd i zakłada sie na zbiorniczek i obserwuje w czasie określonym ubytek ciśnienia w układzie! Ale widocznie fachmani nawet o takim przyrządzie nie wiedzą jak sie to robi i sprawdzają układ na pędzel i krem do golenia! Gdybyś chciał naprawiać to dam Ci namiar warsztatu specjalizujących sie w marce Opel. w Sosnowcu! Tylko nie możesz przyznawać sie o tych przejściach z tymi warsztatami! Jest taka niepisana zasada ze po partaczach sie nie poprawia! Kto spiepszył i wziął za to zapłatę to niech to robi !! :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W poniedziałek odstawiam i niech wymienią pompę wody bo to rzeczywiście nie jest duży koszt.

Tylko dziwne jest to i może właśnie to ich zgubiło że zaprowadziłem samochód sprawny a wyjechałem popsutym ???

Ale po takich przejściach bo za każdym razem jadę w to samo miejsce powinni sprawdzić wszystko bo to ich pieniądze jak reklamuję ich usługę.

 

Oczywiste jest to że nie informuje się nowego mechanika a takich przejściach bo ta zasada o której powiedziałeś jest święta nie tylko w tym zawodzie :roll:

 

P.S. Jestem w rozjazdach od rana i wszystko jest OK - zwłośliwa bestia :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem podobną sytuacje niedawno. Wywalało mi płyn przy większych obrotach.

Powodem usterki były obsady wtryskiwaczy w głowicy. Najapierw nalezy sprawdzic pompe wodna i termostat. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już po wizycie u mechanika i jak zapewne się domyślacie problem nie został usunięty. Pompa wodna sprawna a z tymi wtryskami to jest wszystko OK bo jak ściągali czapkę to podobno była dokładnie sprawdzana a wtryski o czym nie napisałem (umknęło mi) wymieniali podczas pierwszej wizyty wtedy co świecę żarową ukręcili.

 

Może ktoś ma jeszcze inne sugestie :beer::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności