Skocz do zawartości

Opel Corsa B x12sz a oplacalnosc wstawienia gazu ??


Gość darkside13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkside13

witam mam corse b silnik x12sz chcialbym sie poradzic czy oplaca sie do tej corsy wstawic gaz w ciagu miesiaca robie w zależności 400-700km czytalem ze do tej corsy sekwencyjny mozna wstawic, ale mii chodzi czy sie oplaca corsa ma przejechane niecale 156tys km w miescie pali 7-8 l benzyny sredna noga. w trasy czesto nie jezdze , wiec chcialbym siegnac opini czysie oplaca czy nie, a jesli tak to jakie koszta jaka firma itp bo na stronie auto swiata opinia eksperta mi odradzala wstawiac gaz do tak malej pojemnosci auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego piszesz w tym dziale

:beer:

Ale ja mam identyko silnik najechane juz 180 ty, srednio w miesiacu robie około 1000-1500 km... i tak na benzynie paliła mi w mieszanym cyklu noga srednio-ciezka 6,5-7,5 liczac 7 litrów po cenie beny na dzień dzisiejszy tj: 7x4,71=32,97 na 100 km a hmmm nawet niech gazu spali ci 9 litrów tj (cena tez dzisiejsza) 9x1,98= 17,82 na 100 km :?: hmm to teraz przelicz sobie czy ci sie opłaca.... mi sie opłaca... za instalacje dałem 1500 PLN obliczyłem średnio ze na 100 km zaoszczedzam około 12 -14 PLN to w miesiacu tj około 200 pln liczac wyjazd nad morze w urlopie :?: to około stycznia instalka mi sie zwroci :?:

 

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 22:30 ]

prosze adm o przesuniecie tematu do opd działu :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

hehehe X12SZ instalka LPG za 1500zł :?: której to generacji ?? ja napisalem u mnie w szczecinie do jednego zakladu to odpisali mi to : Witam koszt montażu instalacji gazowej w Pańskim aucie to 2600zł (4

cylindry) jest to instalacja sekwencyjna ze zbiornikiem w miejscu koła

zapasowego. Instalacja Włoska firmy ESGI z pełnym wskazaniem poziomu gazu na

przełączniku ,24 miesięczną gwarancją lub

50000kilometrów

Montujemy też Włoskie instalacje Firmy BRC i jest to koszt 3100zł (4

cylindry) jest to też instalacja sekwencyjna ze zbiornikiem w miejscu koła

zapasowego z pełnym wskazaniem poziomu gazu na przełączniku ,24 miesięczną

gwarancją bez limitu kilometrów i asistance w Całej Polsce.

Montaż trwa 1 dzień roboczy. Kolejka w naszym zakładzie około 2

tygodni.

 

 

Ty jakiej firmy masz instalke LPG ?? jakiej generacji i firmy :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez butle w kole zapasowym, a po co chcesz sekwencje skoro do 8V monowtrysk mozesz dać zwykła instalke??? mam instalke :

 

Zbiornik: STAKO poj 34 litry- napełniany max w 80%= pełna butla około +/-27,5 litra :?:

REDUKTOR/PAROWNIK: TECNO 100kW

SYSTEM WTRYSKU LUB KONTROLI LAMBDA: STAGL

WLEW PALIWA,WIELOZAWÓR: BRC

ELEKTROZAWÓR: RIVER

 

hmmm co do generacji to jest to chyba I generacja bo parownik jest recznie regulowany... centralka ma 3 pozycje:benzyna/gaz/Automat

Automat działa ze pali na benzynie a po 1500 obrotów przełacza sie na gaz....

No i tez wskazuje poziom gazu na 4 diodach :beer: i do tego przy zaworze w butli jest dodatkowy wskaźnik wskazówkowy :?:

A mam zrobione ze jak na Automacie pzrełaczy sie na gaz to jest zamontowany przekaźnik i odcina pompe paliwa co by sie nie meczyła :beer: he he

 

Pierwszy przeglad był po mieisacu lub po 3 tys przejechanych (sprawdzenie szczelnosci ponowne, regulacje itp itd) nastepna teraz po 10 tys (bezpłatne- filterek, szczelność, regulacja...) i nastepne tez 10 tys (bezpłatne) Butla ma homologacje na 10 lat, gwarancja na cała instalke jest na 24 miesiace :beer:

 

 

HMMM Autko świetnie smiga na tej instalce, wiec nie widze sensu zebuy wstawiac do tego silniczka sekwencje ( o ile wogóle da rade) bo to monowtrysk....

 

a i spalanie jest jest tak jak pisałem wyzej 9 litrów gazu w mieszanej jeździe około 50% wrocław i 50% tarsa... przy srednio-ciezkiej nodze :?: w trasie autko na gazie radzis obie do 125 km licznikowych potem ma małe juz problemy :beer::?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego ja mam x14sz , w cyklu mieszanym palił 9 benzyny, teraz gazu na bucie pali 10 a na lekkiej nodze do 120km/h pali 7,5-8 gazu,zbiornik w kole 34l dopełania sie na 29,600l , reduktor lovato, sterownik bingo m, oczywiscie krokowiec, za instalke w tamtym roku w lipcu dałem 1500zł, samochod miał 90 tysi przebiegu, teraz ma 115000 i juz instalacja sie zwróciła, żaluje ze tak poźno ja założyłem, nie zastanawiaj sie i zakładaj gaz, z sekwencja daj sobie spokój! wystarczy ci zwykła instalacja z krokowcem zeby przegląd bez problemu przeszła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grodzio86, dokładnie :?: po co przepłacac??? nie rozumiem :beer: ja tez załuje ze dopiero w tym roku wstawiłem gaz... :beer: ale coż :beer:

 

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 11:00 ]

wystarczy ci zwykła instalacja z krokowcem zeby przegląd bez problemu przeszła.

ja w swojej nie mam krokowca??? ale mam jakiś modół Lambdy (SYSTEM WTRYSKU LUB KONTROLI LAMBDA: STAGL ) czy to wystarczy??? gazownik mi mówił ze to oszukuje sonde i błedów nie wywala :beer:

 

mam taki parownik http://moto.allegro.pl/item673432503_reduktor_brc_tecno_100_kw_lpg.html

 

 

Sorki :?: mam jednak krokowca :beer::?: nawet nie wiedziałem ze to krokowiec :beer::?:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

Wiesz ja napisalem do tego zakladu :?: i zapytalem sie o gaz do Corsy B 1.2 silnik X12SZ i mi odpisali ze proponuja taka instalke w takiej cenie :?: bo zapytalem jaka mozna wstawic do tego auta:P

 

Jeszcze sie zastnaowie nad gazem bo i tak w Ciagu roku robie max 6000 km :?: i moze i nie całe :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze się nie opłaca. No przynajmniej dopóki arabusy nie zroba kolejnej podwyzki zeby wybudowac stok na pustyni..

A pozatym jak pytasz o cene to zaznaczaj ze silnik x12sz to jednpunktowy wtrysk (2 generacja lpg). Sekwencja jest do wtrysku wielopunktowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

Robie za malo km zeby jednak wtawiac LPG :?: wiec by mi sie zwrucilo ho ho ;) nie wiem kiedy :?: PRzy tych cenach benzyny co teraz jest np jak u mnie w szczecinie 4.80zł prawie :?: to jedynym ratunkiem jest jezdzic tylko kiedy jest potrzeba:P

 

A moglby ktos strzelic fote jak taka butla w bagazniku wyglada ?? Jak to tam jest zamontowane "??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności