Skocz do zawartości

przewód hamulcowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

koledzy poratujcie gdzie można kupić przewód hamulcowy elestyczny tył i jakie są wymiary osłony przegubu zewnętrznego - chodzi mi o dwie średnice tej gumy. Z góry dzięuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przewód elastyczny kupisz w każdym sklepie z częściami samochodowymi , może być nawet dłuższy - ważne są końcówki. Co do osłony to były różnej wielkości , zdemontuj starą i idż też do sklepu tam Ci dobiorą . Mi podeszła z jakiegoś dostawczego Forda 1:1.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W piątek będę w okolicy serwisu to zapytam o dostępność. Jak każą długo czekać lub cena będzie kosmiczna to zapewne też dam dorobić.

Tylko będę musiał najpierw go wyjąć, potem spacer do warsztatu i spacer powrotny. :wesoly:

Chciałem ten numer aby za długo nie szukać , po numerze łatwiej znaleźć.

 

A przy okazji zapytam czy dużo komplikacji z jego wymianą ? Jakieś podpowiedzi na co uważać.

 

edit

Co do komplikacji to dodam że bez małego palnika nie obeszło się aby odkręcić przewód.

 

Za godzinę będzie gotowy przewód, przy okazji pytanie: wkręcać na sucho czy maznąć gwint delikatnie olejem lub smarem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, delikatnie smarem miedzianym.

Nie było nawet problemów z odpowietrzeniem. Odkręciłem odpowietrznik i dwa razy wdusiłem hamulec płyn wypłynął.

Później standardowo wężyk i parę serii pompowania i odpuszczania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość piaskowy

Cześć

Dzięki za zamknięcie i ponawiam pytanie: jakie są długości sztywnych przewodów hamulcowych do Sintry?

Czy da się gdzieś kupić gotowe czy trzeba dorabiać?

Uprzedzę oczywiste podpowiedzi: w sklepach w okolicy pytałem, gotowych nie ma, w katalogu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kombinowałem - odkręciłem przewód (pomocny był do tego mały palnik gazowy- bez którego nie było szans) zrobiłem spacer do warsztatu i tam w 15 minut dorobiono mi tej samej długości wykorzystując też końcówki z starego węża.

Na oryginalnym przewodzie jest też naciągnięta metalowa spręzyna ochronna - zamiast tego miły pan nałożył kilka odcinków 3-4 cm gumowego węża.

Cały koszt był nie wielki - więcej straciłbym zapewne na telefony i paliwo w poszukiwaniu tego przewodu.

Ot i cała historia jak poradziłem sobie z tm przewodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piaskowy

To oczywiste ale nie mam jak ściągnąć przewodu, auto stoi na ulicy między domami.

Chce ograniczyć dłubanie, a potem stanie u mechanika, jakbym dostał gotowe byłoby najszybciej i najwygodniej.

Może masz przypadkiem stare i możesz zmierzyć? :-)
Pozdr

Edytowane przez piaskowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności