Skocz do zawartości

Radio + antena


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Chciałbym założyć temat z jakimi radiami jeździcie i jakich używacie do nich anten, oraz gdzie takowe montujecie.

 

Ja posiadam Radyjko ALAN 100PLUS z anteną MIDLANDA 18-244N. Jest to moje pierwsze radio a 3 antena (reszta skradziona). Początkowo miałęm z nią problemy gdy za bardzo naciągnąłęm przewód od anteny. Radio aktualnie woże koło ręcznego (OPEL CORSA B 95r. 5d) podpięte do zapalniczki. Wcześniej miałem je założone w miejscu gdzie jest zapalniczka i podpięte do instalcji bezpośrednio, ale wtedy bardzo się sprzęgało z radiem.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, że to komuś pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Opel Astra F. CB ALAN 100PLUS antena magnetyczna CB LINE 145 (długość 145 cm), zasilanie z zapalniczki, radio zamontowane na szynie aluminiowej łapanej pod wkręty mocujące skrzynkę bezpieczników. Wcześniej założone pod nogami pasażera na konsoli środkowej-kiepska słyszalność, głośnik celował w konsolę. Obecne mocowanie wymagało przyzwyczajenia do trzymania mikrofonu lewą ręką, ale jest wygodniej, jak nie potrzebuję to gruszka wisi w uchwycie do zamykania drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam najtansze radyjko jakie z nalazłem, czyli alan 199, o takie:

 

http://www.allegro.pl/item87935392_alan_199_a_18_244m_antena_mag_nowe_gwarancja.html

 

i kupiłem nawet z taką antenką jak tam jest, ale ona sie do niczego nie nadaje (z sąsiadem mogłem pogadać) i kupiłem sobie taką:

 

http://www.allegro.pl/item88105033_antena_magnetyczna_hustler_100cm_n_o_w_a.html

 

jest o niebo lepsza, chociż są lepsze, ale już troche droższe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

posiadam President'a Grant'a + antena magnes krotka tez President'a

 

ale chce zamienic na jakies mniejsze przy ostrzejszej jezdzie lata po samochodzie nie ma miejsca zeby sensownie je gdzies ulokowac i oczywiscie miec swobodny dostep do niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Asrta II kombi

radio Uniden 520

antena President Maryland (1,6m)

mocowanie :

- antena na klapie bagażnika (modyfikacja głowicy - "motylek" do szybkiego zdejmowania)

- radio pod nogami pasażera, w elektryce na stałe z kostką do demontażu (niestety stawiam pod chmurką, a okolicę znam aż za dobrze, aby cokolwiek na widoku zostawiać)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Vectra kombi

Cb Alan 48 plus multi, antena alan 160 cmm mocowana na dachy na stale do tego motylek do szybkego sciągania,radyjko zamontowane przy podlokietniku zasilanie na wtyczce do zapalniczki !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjo Uniden 520 antena (narazie) Boston 165cm ale w drodze jest New Alaska i bedzie na magnesie 16.5cm prawdopodobnie na klapie bagaznika mojej Viki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych ktorzy sie na tym znaja.Chodzi mi o antene do CB dobra niedroga i nie dluga bo bedzie w sprinterze a on sam ma ponad 2,5metra.Proslibym o podpowiedz gdzie i co kupic.Z gory dziekuje :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na magnes czy jakis uchwyt? Jak magnes to moze byc hustler ma ok. metra a ponoc niezle sciga, a jak na uchwyt to jakiegos lemma sa nie drogie a dobre :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności