Skocz do zawartości

maglownica


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak będę dalej upierdliwy :beer: i dalej pytam czy ten kasator luzów w tej maglownicy działa? :wino:

 

Wymieniłem łączniki stabilizatora i prawie ucichło :wino: .Następne w kolejce końcówki drążków na oko :wino: wydają się też zużyte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kasator luzu ? maglownica posiada regulacje docisku listwy od prawej strony tam gdzie nie ma tulejki. Objawy które opisujecie to niedokręcone śruby drążka łączącego przekładnie kierowniczą ze wspomaganiem. bardzo często z uwagi na sztywne połączenie śruby te się odkręcają Na 100 przypadków takich stuków 90 odpowiedzialne są te dwie śruby Ja osobiście je wymieniam i zakładam podkładki sprężynowe i już się nie odkęca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasator luzu ? maglownica posiada regulacje docisku listwy od prawej strony tam gdzie nie ma tulejki. Objawy które opisujecie to niedokręcone śruby drążka łączącego przekładnie kierowniczą ze wspomaganiem. bardzo często z uwagi na sztywne połączenie śruby te się odkręcają Na 100 przypadków takich stuków 90 odpowiedzialne są te dwie śruby Ja osobiście je wymieniam i zakładam podkładki sprężynowe i już się nie odkęca.

Może dasz jakieś foto obrazujące dokładnie o które śruby chodzi? Albo jakiś manual jak gardi napisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 lata później...

Odkopie.

 

Gwoli informacji po 1,5 roku uzytkowania tej przekladni http://allegro.pl/promocja-przekladnia-corsa-c-combo-meriva-wyprzeda-i3116382227.html znowu jest do wymiany (naprawy) :(

biore orginal z garazu i jade zawieść do regeneracji

I jak poszlo z regeneracja i ile km po tym wytrzymala?

 

 

Ja wlasnie kupilem Merive A, z chyba uszkodzona przekladnia, bo gdy jade po starej brukowanej drodze, badz przejezdzam przez poprzeczne laczenia plyt betonowych to napier.... mi cos luzno po kierownicy, i nie jest to nieprzesmarowany silniczek EPS. Dodatkowo w prawa strone krece jednym palcem ( w czasie jazdy dziala az za lekko), w lewa juz musze uzyc wiecej sily..

 

Na trzepakach nic nie wyszlo.

 

W warsztacie stwierdzono i wymieniono prawy drazek kierow, tuleje wahaczy, zrobiono geometrie.

 

Po wymianie ww. elementow pojechałem do kolegi diagnosty, ktory pomacal zawieszenie i powiedzial mi ze mam wyczuwalny luz na na nowym drazku kierowniczym, ale spowodowany luzem w przekladni. Ewentualnie gorne mocowanie amorka moze byc uszkodzone.

 

Mam rowniez druga Merive A, gdzie wspomaganie chodzi dobrze, z wyczuwalnym oporem, takim jak w powyzszej Merivie krecac w lewa strone.

 

Gdzie szukac przyczyny tej dziwnej pracy ukl. kierowniczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zrobilem przekladke silnika od wspomagania pomiedzy dwoma merivami i bingo.


Za zmienny opór przy kreceniu kierownica winny jest silniczek.


Po przekladce uszkodzonej czesci do drugiego auta, roznica jest juz mniej wyczuwalna, a w aucie gdzie roznica byla duza, na drugim silniczku jest teraz oK ;)



Stuki pozostaly bez zmian.


Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bo coś przeczysz sam sobie.

Podmieniłeś silniczki miedzy Merivami i w każdej jest lepiej.

Więc gdzie masz ten uszkodzony silniczek?

Gdyby był uszkodzony to w drugiej było by tak samo jak w pierwszej

A nie bierzesz pod uwagę rzeczy najważniejszej jak styki na wtyczce które zostały poprawione przez wypiecie i wpiecie wtyczki.

Czyli po prostu przeczyszczenie miejsc styku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sobie nie przecze.

Uszkodzony silnik chodzi lepiej w drugiej Merivie. Roznica jest wyczuwalna, ale nie az tak bardzo jak w poprzednim aucie. Jak roznica bedzie sie poglebiac to zamowie kolejny.

A stykow nie biore pod uwage, bo nie mialy jak zasniedziec pod kierownica w kabinie. Wg Twojej teorii silnik powinien pracowac lepiej w starym aucie, a tak nie jest.

 

Silniczki miedzy soba delikatnie sie roznia obudowa. Najwieksza wtyczka miala rowniez inny kolor, ale byly P&P.

Numer czesci w wiekszosci byl ten sam, roznil sie tylko 3ema ostatnimi symbolami: "26108652 XXX".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności