Skocz do zawartości

Długa podróż 20 latkiem-na co zwrócić uwagę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Podjalem decyzje, ze nie bede sie tlukl koleja, tylko wyrusze moim "Bączkiem" w podróż poslubna z Bydgoszczy do Zakopca (trekking w Tatrach). Wszystko ladnie w nim chodzi, pali ladnie, no moze troche oleju bierze i jak jest mokro to zapala sie lampka silnika, ale to drobiazg. Nie wiem, jak przygotowac auto do takiej podrozy, jak sprawdzic czy sa jakies problemy z autem. Nie wiem czy da rade przejechac za 1 zamachem ponad 600 km. No i zastanawiam sie o ktorej wyruszyc...

Co byscie doradzili?

Pozdr.

grimoald

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do auta - to ty znasz najlepiej jego stan i co mu dolega. wiesz co masz wziasc w zapasie

ja bym oprocz tego jakies dobre assistance co by nic nie popsulo miesiaca miodowego

opony, plyn w ukl. chlodzacym (widzialem juz wiele aut na poboczu zakopianki zagotowanych)

co do wyjazdu - zalezy w jaki dzien jedziesz i na kiedy chcesz byc...

ale teraz to tam ponoc masakra na drodze, ostatnio czytalem ze korek do ronda w zakopcu mial 100km... :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś odcinek Kraków-Zakopane atakował we wczesnych godzinach porannych ewentualnie późno po południu (byle nie w piątek)trochę remontów jest prowadzonych na tym odcinku ale najgorszy jest ruch turystów zwłaszcza w weekendy.I nie planuj powrotu w niedzielne popołudnie ani wieczór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony, plyn w ukl. chlodzacym (widzialem juz wiele aut na poboczu zakopianki zagotowanych)

co do wyjazdu - zalezy w jaki dzien jedziesz i na kiedy chcesz byc...

Assistance to dobry pomysł, dzieki. Opony ok, musze sprawdzic zapasowke. Plyn nie wycieka, tez dobrze wziac. Chce jechac 31 sierpnia w nocy, chciałbym być najpóźniej o 13 w Zakopanem.

Pozdr.

grimoald

 

[ Dodano: Wto Sie 18, 2009 16:08 ]

I nie planuj powrotu w niedzielne popołudnie ani wieczór.

No wlasnie powrot ma byc w niedziele, 6 wrzesnia. Chcemy wyruszyc o 8:00 najpozniej, zeby do Bydg. spokojnie dojechac na 19. Moge wyjechac wczesniej, nie wiem sam...

Pozdr.

grimoald

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósma rano to myślę ze odpowiedni czas na wyjazd ruch jeszcze niewielki.Byle by nie popołudniu lub wieczór bo wtedy to makabra 3-4 godziny do Krakowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

wszystko zależy od ciebie i od tego jak dbasz o auto

miałem 32 letnie auto i mogłem nim jechać wszędzie

paski to podstawa w takiej drodze a reszta sam wiesz naj lepiej na co stać twoje auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od ciebie i od tego jak dbasz o auto

miałem 32 letnie auto i mogłem nim jechać wszędzie

paski to podstawa w takiej drodze a reszta sam wiesz naj lepiej na co stać twoje auto

Paski sa ok, rozrzad wymieniany w zeszlym roku. Jadac do 3miasta (200 km) bez problemu dawal rade, ale nie katuje silnika bo mi szkoda. Jak sie rozgrzaly kola to lewe piszczalo, to bede musial sprawdzic. No nic, poprosze go o nie sprawianie klopotow i bedzie git :)

Pozdr.

grimoald

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obawy przed moją podróżą do Niemiec 1000km w jedną stronę.Auto zrobilo w sumie 4200 km(byłem dwa razy)w ciągu dwóch tygodni i wszystko w najlepszym porządku.Pamiętaj że auto może Cię mile zaskoczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności