Skocz do zawartości

President w Astrze - szumi, brzęczy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, samochód to Astra II z 2001, benzyna. Radio President Johnny II + antena President Misourri. Antena została zestrojona, współczynnik SWR 1,1.

 

Problem jest tego typu że mam bardzo dużo szumów i słychać terkotanie silnika. Radio jest aktualnie podpięte do zapalniczki, podpięcie bezpośrednio pod akumulator nic nie dało. Zmieniałem też miejsca położenia anteny w różnych miejscach na dachu ale też to samo.

 

Ten sam zestaw jeśli przełożę do innego samochodu, chodzi bez zarzutu.

Pomóżcie co mogę jeszcze zrobić - oprócz zmiany samochodu :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Załóż filtr przeciwzakłóceniowy.

Mogę założyć ale nie wiem czy to coś da. Kolego czy możesz coś poradzić, filtrów na allegro jest sporo, nie wiem który byłby najlepszy.

Mam jeszcze jedną sugestię - jak odłączę antenę to tyrkotu wtedy nie ma. Tak jakby to ona zbierała ale tak jak wspominałem w innym samochodzie jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam takiego filtra, więc nie pomogę Ci który lepszy. Wiem, że pomagają, bo kolega założył i szumy zniknęły. Jak masz możliwość to podmień antenę i sprawdź czy to coś dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tyrkotanie to rzecz normalna w wielu przypadkach samochodów z kuźni opla, głównie z silnikiem benzynowym. Filtr nie dokońca może sprawę załatwić, choć pomagają one dość często. Najlepiej gdybyś podjechał do serwisu CB-radio gdzie poza sklepem mają również serwis by mogli na "żywo" sprawdzić działanie filtru. A następnie dokonać zakupu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

sprawa jest następująca taki filtr pomoże Ci jeżeli masz zakłócenia po zasilaniu a możesz to sprawdzić prosto- odkręć antene podczas jazdy i jeżeli wtedy będziesz słyszał szumy terkotanie to coś z tym zrobisz- filterek. No niestety jeżeli zakłócenia zbierane są przez antenę to nie ma filtrów które by załatwiły sprawe... Mam ten sam problem Astra II 1.6 16V. Zestaw aktualny do Harry II ASC+ ML-145. Harry jest radiem bardzo czułym i do tego sam w sobie nie posiada genialnych filtrów. Dla porównania wcześniej używałem tti-880 i było o niebo lepiej (z ML-145, i również z orginalnym Hustlerem), ale jak wiadomo radio to nie jest tak czułe. Zestaw Presidenta jest wporządku ale raczej nie sprawdzi się w Asterce z benziną....

Testowałem go w passacie 1.9 TDI 2004 i była cisza, również zadowalająco było w Vivaro 2.5 CDTI 2005, w Mercedesie 240 TURBO 1994 było najlepiej. Osobiście zastanawiam się nad zmianą tego zestawu :)

 

Pisownia/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I tu kolego cavix masz racje.Zmień zestaw najlepiej na Unidena i w wiekszości aut nie będziesz miał problemu.Przetestowałem wiele radyjek i padło na U68XL.Twoja astra w porównaniu do mojej mazdy 323 benzyny(sprzedałem teraz mam astre 1.7 D Isuzu) to ideał.A ubot jako jedyne radyjko dał sobie rade a były wszystkie ze stajni presidenta,alana itd.Jak kupisz dobre radio raz to czy diesel czy benzyna nie będziesz miał problemów.A takiego ubota można zakupić taniej jak Twoje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności