Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że temat był już wałkowany. Ale zastanawiam się czy wymieniać pasek czy nie. Oczywiście nie ze względu czy warto czy nie (remont silnika). Ale czy jest sens robić niepotrzebną rzecz za kasę której nie mam. Mam przejechane w tej chwili 133tys. Pasek był wymieniany przy 88tys w serwisie opla. W książce serwisowej jest napisane wymieniać przy 120tys. Wymianę robił poprzedni właściciel i pośpieszył się o 32tys. Może naczytał się że paski w astrze 1.6 16V lubią pękać trochę szybciej. Aktualny pasek ma 45tys. Więc do 120tys jeszcze sporo. Ale słyszałem, że wymieniać należy przy 60tys. Czyli już blisko. I w końcu nie wiem co robić. Nie mam kasy żeby wymienić dobry na dobry.

 

Czy jak się zdejmie plastikowe osłony paska to można podejrzeć w jakim jest stanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wymienia się po 60 tys. km. I nie należy nic kombinować - żadna ocena stanu. Po 60 tys. należy się wymiana i jeśli tego nie zrobisz - ryzykujesz. Czyli prosty rachunek: dojeżdżasz do 148.000 i wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj jak zdejmiesz oslonę to wizualnie zobaczysz jak wygląda ale nie 100% będziesz mógł ocenić jego stan :roll: bo jest napięty i wszystkich mankamentów nie zobaczysz :) ale to na pewno da ci pewność czy dalej jezdzić :) najważniejsze abyś niemiał powyrywanych tych bieżni co ciągną rozumiesz o co mi chodzi :o natomiast jakiekolwiek rozwarstwienie paska, widoczne pęknięcia ,oraz brakujące zabieraki kwalifikują pasek do natychmiastowej wymiany ;/ poza tym nie tylko na tym pasku się kończą twoje wydatki bo za drugą wymianą paska wymienia się koniecznie rolki napinające , bieżne zależy ile ich tam jest mogą być dwie ale również trzy :) nie znam tego śilnika ale na pewno tam są :P dlatego dobrze oceń ten pasek abyś dozbierał potrzebne fundusze :scratch: :scratch:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Ja teraz wymieniam w 1.6 16V mam 100 000 ponieważ nie wiem kiedy był wcześniej wymieniany. Za pasek 3 rolki i pompę zapłaciłem 380 zł

I nie ma co kombinować czy wymieniać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności