Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniałem rozrząd po kupieniu auta przy 140000 km , pierwsza wymiana przy nie całym 90.000 . Wolałem wymienić niż czekać aż coś rypnie. Pasek plus 3 rolki plus "jakieś kolo zębate " i robocizna 600 zł ( pompa z tego co mówił mechanik była wymieniana niedawno więc nie trzeba wymieniać ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Są różnice w cenie wymiany rozrządu dla silnika benzynowego i diesla . Obsługa silnika benzynowego jest tańsza . Dla silnika benzynowego w zakres wymiany wchodzi np. pompa wody, której się nie wymienia przy 1,7 DTI. Czyli będzie to dla mnie wydatek około 850 zł w ASO ( taka suma też obiła mi się o uszy) . Popytam się u konkurencji ( mam na myśli większe i poważne warsztaty) . Gdyby to zamknęło się kwotą około 600 zł to gra warta świeczki . A pytam w ogole dlatego , ze ASO w moim miescie nie ma najlepszej opinii, za to mam pozytywne doświadczenia z innych warsztatów.

 

[ Dodano: Czw Gru 04, 2008 16:02 ]

Jestem już po wymianie rozrządu. Usługa + części oryginalne w ASO okolo 820 zł . Dopłacilem jeszcze za odczyt błędów z TECH-a i dolanie płynu chłodzącego, w sumie około 900 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Wymieniałem cały rozrząd (pasek, rolki), przy 90000 km, a pompę przy 125000 km.

 

Niedawno mechanik powiedział, że mi się olej wylewa na pasek i kazał wymienić rozrząd, prawdopodbnie zimering. Przejechane 135000. Powiedział, że mam wszystko wymienić bo mogł o się wszystko uszkodzić, m.in rolki też.

 

Czy mam wymieniać też rolki, przejechałem na nich 45000 więc chyba warto wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam wymieniać też rolki, przejechałem na nich 45000 więc chyba warto wymienić?

Tak całość, rolek nie widzę więc na ich stanie się nie wypowiadam

jedynie to, że za te kilka tys i tak czekałaby Cię wymiana rozrządu (paska z rolkami)

niech obada dokładnie wszystkie uszczelniacze

Zrobisz całość z uszczelniaczem (pompę zostawisz) i na kolejne 60tys będzie spokój

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

niech obada dokładnie wszystkie uszczelniacze

Zrobisz całość z uszczelniaczem (pompę zostawisz) i na kolejne 60tys będzie spokój

uszczelniacze? czy ja musze to mówić mechanikowi, czy sam będzie wiedział co zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak idzie zauważyć z różnych tematów na forum

to niektórzy mech. ograniczają się tylko do wymiany elementu, który został wskazany palcem :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności