Skocz do zawartości

Wymiana żarówki tylnej opel signum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Spaliła mi sie zarówka prawego reflektora tylnego (ta najbardziej na górze), odpowiedzialna jest za światła tylne/hamowanie. Pytanie jakie ma oznaczenie ta żaowka ile Voltów i Watów. Czy bede w stanie ja sam wymienic i kupic na stacji benzynowej? Mam instrukcje do opla signum, gdzie jest opisane by do odkrecenia plyty z zarowkami uzywac klucza do kół? NIe ma tam jednak ani slowa o rodzaju zarowki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Może przyda sie to Tobie na przyszłość:

 

Przednie lampy: H7 - długie i drogowe, xenony - D2S , postojówki - W5W, kierunkowskazy - PY21W asymetryczne,

 

Przednia poliftowa lampa AFL: H1, W5W, H1 D1S, PY21W,

 

Kieruknowskazy boczne - W5W,

 

Halogeny - H3,

 

Tylne lampy: stop - P21W, pozycje - P21W, cofania - P21W, kierunkowskazy - PY21W asymetryczne,

 

Tablica rejestracyjna: W5W - w sedanie i GTS'ie, Signum i chyba kombi - C5W / C10W 36mm,

 

Wnętrze: schowek pasażera - C5W / C10W 42mm, górne oświetlenie - W5W, bagażnik - C5W / C10W 42mm.

 

Przyznam, że nie wymieniałem jeszcze żarówek z tyłu, ale myśle ze nie powinno być z tym problemu. Na stacji raczej nie dostaniesz takiej z racji na ubogi asortyment. Znajdziesz taką w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jeszcze pytanie o swiatla przeciwgielne tylne. Swieci sie tylko jedno, w instrukcji jest napisane, ze w niektorych krajach swieci sie wlasnie tylko lewe swiatlo tylne? Czy tak ma to wygladac i w Polsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia jest:

3) światła tego samego rodzaju powinny mieć takie same właściwości świetlne i powinny być umieszczone symetrycznie względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu; warunku symetrii rozmieszczenia nie stosuje się do świateł oświetlających tylną tablicę rejestracyjną oraz pojedynczych świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych;

 

Dalej podają ilość świateł przy pozycji przeciwmgłowe tylne: 1 lub 2

 

U mnie jest jedno i tak jest zgodnie z przepisami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia jest:

3) światła tego samego rodzaju powinny mieć takie same właściwości świetlne i powinny być umieszczone symetrycznie względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu; warunku symetrii rozmieszczenia nie stosuje się do świateł oświetlających tylną tablicę rejestracyjną oraz pojedynczych świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych;

 

Dalej podają ilość świateł przy pozycji przeciwmgłowe tylne: 1 lub 2

 

U mnie jest jedno i tak jest zgodnie z przepisami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam instrukcje do opla signum, gdzie jest opisane by do odkrecenia plyty z zarowkami uzywac klucza do kół?

Rzeczywiście pomogłeś nim sobie? Pytam, bo przestała działać mi dokładnie ta sama żarówka i chyba tez nie ma styku, bo czasem, gdy puknę w klosz zaświeca się, podtem znów gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam taki problem, ze raz mi ta zarowka gasnie , raz swieci, ale slabo. Czy to mozliwe, ze to taka przypadlosc tego auta, ze po zamykaniu klapy czy jakichs wstrzasach zarowka 'wypada' i nie ma styku? Czy po prostu spalone zarowki takie objawy moga dawac? (do tej pory w innym aucie jak mi sie palila calkiem to juz w ogole nie swiecila, a nie tak, ze raz swieci, raz nie, a raz slabiej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności