Skocz do zawartości

Filtr Paliwa .:: Agila ::. ??????? cz. 2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też pytalem mechanika o ten filtr.

Powiedział, że znajduje się on w baku i wystarcza dożywotnio, ale nie na polskim paliwie. Dlatego parę razy zakładał filtr na zewnątrz. Taki zwykły przepływowy za parę złoty i to pomagalo.

Nie wiem jak jest naprawdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Znalazłem filtr, jeśli można to tak nazwać. Jest to siateczka w formie smoka pompy paliwa. Ustrojstwo znajduje sie w zbiorniku paliwa. Można się do tego dostać wyjmując zbiornik i wymontowując zespół pompy. W Agili nie ma pokrywy nad pompą. Robota brudna i nie warta zachodu. Jak się ktoś boi o zanieczyszczenia w paliwie warto zainstalować dodatkowy filterek. Uwaga!. Ciśnienie w układzie paliwowym przekracza 0,3MPa. Filterek musi to wytrzymać. Prędzej czy później jednak i tak trzeba będzie jednak się dokopać do pompy paliwa. Moja wytrzymała 43000km. W normalnym silniku elektrycznym wycierają się szczotki. W silniku pompy mojej Agili z 2002r. wytarł się zaś komutator. Mam nadzieję, że tą wadę konstrukcyjną już wyeliminowano.

Wady konstrukcyjne:

1. Przeklęty komutator.

2. Brak pokrywy umożliwiającej dostęp do pompy z wnętrza auta. Trzeba wyciągać zbiornik.

P.S. Jest to mój 1 post na tym forum więc pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W agilce nie ma żadnego filtra paliwa, a ten "smok" pod pompą paliwa ma tylko siateczkę i nie nazywał bym tego filtrem paliwa.. Więc w benzyniaku filtra sie nie rusza, w dieslu jest w komorze silnikowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po pierwsze to siatka na smoku jest chyba na każdej pompie a po drugie zalożenie drugiego filtra nic nie da, niezależnie od tego czy sietka się zatka czy rozklei. Tak czy tak pompę szlag trafi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość chudy90ert

koledzy w agili nie ma jako takiego filtra paliwa nie licząc tego smoka na pompie a co do samej pompy właśnie wczoraj wymieniałem po raz 3 w ciągu 10 lat odkąd ja mam wymieniałem 4 pompy praz pierwszy dałem się naciągnąć w serwisie wymienili kompletna razem z pływakiem koszt 1000 zł + robocizna następne dwie wymieniałem już u siebie na kanale koszt pompy około 120 zł i2 godzinki roboty opel mógł po myśleć i zrobić jakąś rewizje od środka a nie jak to jest żeby ja wymienić trzeba zdjąć bak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Kolegę "misci":

... Jak się ktoś boi o zanieczyszczenia w paliwie warto zainstalować dodatkowy filterek. Uwaga!. Ciśnienie w układzie paliwowym przekracza 0,3MPa. Filterek musi to wytrzymać.....

Ponieważ mam zardzewiały wlew paliwa i trochę syfu idzie z paliwem do silnika potrzebowałbym zainstalować filter paliwa w dostępnym miejscu. Jaki więc kupić "dodatkowy"? Gdzie go najlepiej podpiąć do układu paliwowego?

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znaleźć elastyczny przewód paliwowy. Przeciąć go i wstawić filtr. Niby proste, ale który przewód??? Trzeba by rozpinać przewody na złączkach (są takie np. przy kanale do którego podłączone są wtryski) i sprawdzić który podaje paliwo po włączeniu zapłonu. Potem wystarczy sprawdzić w którym miejscu wpięcie jest najłatwiejsze. Filtr musiałby być przystosowany do wtryskowej instalacji paliwowej, lecz w niektórych autach ciśnienie wynosi 0,1MPa. Należy też wziąć pod uwagę to, że filtr ograniczy ciśnienie paliwa, a zatem jego dawkę. Komputer będzie musiał to skorygować zwiększeniem czasu wtrysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności