Skocz do zawartości

Opony Zimowe Corsa D.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko dotyczące doboru opon do Opla Corsa. W zasadzie juz wiele czytalem na ten temat w kazdym razie chcialbym sie tutaj kogos poredzic.

Chcialbym do swego modelu Opel Corsa D zalozyc opony zimowe chyba przeznaczone do modelu Corsa C. Czy to bedzie pasowalo i jak sie bedzie na tym jezdzilo.

Konkretnie:

Zimowki 175/70 r 14 felga ET 49 debica Frigo 2.

podczas gdy mam zalozone letnie

185/65 R15 i ET 39

Czy do Opla Corsa D wersja Enjoy bedzie pasowala felga z ET 49 ? nic nie bedzie ocierało skoro felga wejdzie ok 1 cm do srodka?

pozatym jak sie bedzie jezdzilo na nieco weższych i mniejszych oponach? w zasadzie do wersji D sa majmniejsza szerokosc opony to 185 nigdzie nei zauwazylem aby stosowac

inne.

Nie sprawdzalem piasty ale mam nadzieje ze nie ma to zby zmiejszyc felge na r14 z r15 gdyz oba te modele chyba pasują

dzieki bede wdzieczny za pomoc i odpoweidzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej Corsy D założyłem 15 calowe felgi z oponami 195/65/15. Chciałem założyć 14 calowe felgi ale nie chciały wejść na przednią oś. Zaciski są za duże, być może z silnikiem benzynowym zaciski będą mniejsze i felga 14-stka wejdzie. Trzeba mierzyć felgi... Chyba że masz diesla 90km to musisz kupić 15-stki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za odpowiedz, Troche mnie wystraszyles swoją wypowiedzią chyba wiec juz nic nie bede kombinowal

W instrukcji mam napisane ze do tego auta pasują takze opony R14. na takich wlasnie felgach

ja mam benzyniaka 1,2 wersja enjoy, z klimatyzacją, nie bardzo mi sie chce zdejmowac kola i mierzyc czy 14 bedzie mi pasowala

Co najdziwniejsze to mam opony 185/65 ale na felgach r16, widocznie dali mi zamienik opony gdyz nie mieli szerszych.

Chcialem kupic okazyjnie nowe felgi R14 ale mam teraz watpliwosci czy bedą pasowaly

A Ty jaki masz ten disel jaka wersja bo jesli to silnik Z 13DTH to faktycznie od r15 wzwyz,

jesli z 13 DTJ to R14 pasuje ale tylko z 14 calową tarczą hamulcową. wiec widocznei masz szerszą co do benzyniaka nie mam niby zastrzerzen , ale dopuki sie nie zalozy pewnie nie mozna byc na 100% pewnym

dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w Corsie D w wersji podstawowej czyli Essentia są montowane 14 calowe felgi z oponami 185/70 R 14, także 14 calowe felgi wejdą bez problemu.

W wersji 1,3 cdti 90 km na pewno nie wejdą 14 nawet 15 cali z et 49 (np od astry) ocierają o zaciski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madarek4, przecież napisałem że w wersji wyposażenia Essentia, a silnik 1.3 CDTI 90KM wystepuje w wersji wyposażenia Enjoy i Cosmo. W wersji Enjoy są felgi 15 cali z oponami 185/65

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bo juz sie sorki pogubilem, Chodzi mi o wersje 1,2 silnik beznynowy, ale wersja Enjoy, a nie Esentia ,obecnie są standartowo z oponami 185/65 na R15 czy jest mozliwosc zakupienia opon 185/70 R14? w katalogu widzialem ze pasują, mozna stosowac taki zamienik, ale jeszcze nie zakladalem. Chyba pomiedzy wersja Esentia a Enjoy nie ma roznicy w wielkosci tarczy hamulcowej? bo chyba to tylko ma znaczenie ze nie bedzie pasowala felga R14? Prosze o wyjasnienie:) dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności