Skocz do zawartości

wspomaganie kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

z tym się zgodzę, rok temu poczytałam troszkę w internecie, zmieniłam akumulator i na ponad rok problem zniknął, dlatego tez nie bardzo skłaniam się do teorii wymiany kolumny kierowniczej, ciekawa jestem jak inni sobie poradzili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam merive z silnikiem 1.4 z roku 2008-przebieg 13.500km i wspomaganie u mnie chodzi narazie bez zarzutów jak i cały samochód ale mam takie pytanie:

czy kontrolka od wspomagania EPS kazdemu gasnie jako ostatnia po uruchomieniu silnika (3-4 sekundy) i czy jest słyszalne takie jakby kliknięcie,włączenie się przekaznika lub czegoś podobnego(słyszalne przy wyłączonym radiu)?

w grudniu konczy mi się okres gwarancyjny samochodu i nie wiem czy mam to zgłaszać czy nie,czy jest to jakaś wada czy nie,wcześniej nie zwracałem uwagi na to która kontrolka kiedy gasnie ale od jakiegoś czasu to przykuło moją uwage odkąd zacząłem uważnie czytać na forum wszystkie uwagi dotyczące wspomagania,chyba że jestem przewrażliwiony?

z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam!

 

Mam problem z Merivą 2006 r. 1.4 benzyna / gaz 89 KM  Przy uruchomieniu silnika muszę przekręcić kierownicę w lewo ponieważ wysiada wspomaganie i zapala się lampa EPS. Czasami uda się przekręcić kierownicę i trzaski się zmniejszają. Poza tym w czasie jazdy słychać trzaski w kierownicy. Problem jest prawdopodobnie z kolumną. Miałem ten sam problem 6 lat temu i skończyło się na wymianie kolumny od dawcy.

Mam nawet starą kolumnę zdemontowaną ale nie wiem gdzie w Poznaniu lub okolicach robią takie rzeczy.

Byłem na diagnostyce obecnego stanu  i takie mam wyniki.

Czytałem na forum że powodem problemów jest czujnik kąta skrętu ale gdzie go można kupić lub wymienić nie wiem. Podobno robią go w Meksyku.

Czy powodem może być brak smaru albo wilgoć??

meriva1.PNG

meriva2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności