Skocz do zawartości

wymiana silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę o silnikach masz tu

http://astra.autokacik.pl/silniki.html

dzięki za linka. powiem szczerze, że właśnie to kompendium skłoniło mnie do zadania kilku pytań na forum.

 

Dalej nie wiemy, jaka moc cię interesuje.

około 140 KM. widzisz JA37, sęk w tym, że jeśli np X20XER (160KM) okaże się do bani w konfiguracji z gazem wybiorę wówczas X20XER (136 KM). O takią wymianę spostrzeżeń właśnie mi chodzi.

 

ArKos jedziesz po mnie na maxa i w sumie nie dziwi mnie to, ponieważ gdy sam czytam czasem wypowiedzi laików to krew zalewa. cóż taka jest właśnie domena nowicjuszy!

cóż, jakoś to zniosę! :mrgreen:

 

Jedno co wiem już na pewno, niezależnie od tego jaką jednostkę wybiorę w górę od 1.6 będę musiał liczyć ze sporymi kosztami.

 

Kurde, może lepiej kupić cały przód anglika, by nie ponosić dodatkowych kosztów z racji na kupno każdego z podzespołów z osobna? co sądzicie Panowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę o silnikach masz tu

http://astra.autokacik.pl/silniki.html

dzięki za linka. powiem szczerze, że właśnie to kompendium skłoniło mnie do zadania kilku pytań na forum.

 

Dalej nie wiemy, jaka moc cię interesuje.

około 140 KM. widzisz JA37, sęk w tym, że jeśli np X20XER (160KM) okaże się do bani w konfiguracji z gazem wybiorę wówczas X20XER (136 KM). O takią wymianę spostrzeżeń właśnie mi chodzi.

 

ArKos jedziesz po mnie na maxa i w sumie nie dziwi mnie to, ponieważ gdy sam czytam czasem wypowiedzi laików to krew zalewa. cóż taka jest właśnie domena nowicjuszy!

cóż, jakoś to zniosę! :mrgreen:

 

Jedno co wiem już na pewno, niezależnie od tego jaką jednostkę wybiorę w górę od 1.6 będę musiał liczyć ze sporymi kosztami.

 

Kurde, może lepiej kupić cały przód anglika, by nie ponosić dodatkowych kosztów z racji na kupno każdego z podzespołów z osobna? co sądzicie Panowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co wiem już na pewno, niezależnie od tego jaką jednostkę wybiorę w górę od 1.6 będę musiał liczyć ze sporymi kosztami.

x18xe1

smallblock

nie wymaga zmiany skrzyni, półosi i piast

115kM za najniższe pieniądze

jeździ przyjemnie i starcza na vectrę b (mam go) to i na astre starczy

 

gaz do każdego ecoteca tylko sekwencyjny - normalny II gen też będzie działał, ale cuda lubią się dziać co powoduje skoki ciśnienia u właścicieli i częste używanie łaciny kuchennej + wyładowywanie agresji na karoserii auta

 

jedziesz po mnie na maxa

nie wiesz co mówisz

nie widziałeś mnie nigdy jak jade na maxa... gdyby tak było, to plótłbyś już sznur pod lampą na suficie... :beer:

 

od tego jest moderator żeby gonić, od tego niefrasobliwy i leniwy user, żeby być gonionym

 

zupełnie jak w wojsku :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co wiem już na pewno, niezależnie od tego jaką jednostkę wybiorę w górę od 1.6 będę musiał liczyć ze sporymi kosztami.

x18xe1

smallblock

nie wymaga zmiany skrzyni, półosi i piast

115kM za najniższe pieniądze

jeździ przyjemnie i starcza na vectrę b (mam go) to i na astre starczy

 

gaz do każdego ecoteca tylko sekwencyjny - normalny II gen też będzie działał, ale cuda lubią się dziać co powoduje skoki ciśnienia u właścicieli i częste używanie łaciny kuchennej + wyładowywanie agresji na karoserii auta

 

jedziesz po mnie na maxa

nie wiesz co mówisz

nie widziałeś mnie nigdy jak jade na maxa... gdyby tak było, to plótłbyś już sznur pod lampą na suficie... :beer:

 

od tego jest moderator żeby gonić, od tego niefrasobliwy i leniwy user, żeby być gonionym

 

zupełnie jak w wojsku :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli np X20XER (160KM)

nie wiem czy wiesz ale jest ciezki do zdobycia

wówczas X20XER (136 KM)

to juz jest x20xev kolego

powiem krotko bedziesz robic sam to moze sie zamkniesz w 4-5 tysiach (mowa o 2 litrowce)

jak dasz komus to dobijesz nawet do 10000

mnie prosty swap z 2,5 na 3,0 kosztowal jakies 7000

po podliczeniu rozrzadu pompy wody plynow filtrow uszczelek itd itp

a robilem to sam

wiec pomysl zanim sie na to szarpniesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli np X20XER (160KM)

nie wiem czy wiesz ale jest ciezki do zdobycia

wówczas X20XER (136 KM)

to juz jest x20xev kolego

powiem krotko bedziesz robic sam to moze sie zamkniesz w 4-5 tysiach (mowa o 2 litrowce)

jak dasz komus to dobijesz nawet do 10000

mnie prosty swap z 2,5 na 3,0 kosztowal jakies 7000

po podliczeniu rozrzadu pompy wody plynow filtrow uszczelek itd itp

a robilem to sam

wiec pomysl zanim sie na to szarpniesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności