Skocz do zawartości

Uszczelka pod pokrywą zaworów.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień temu wymieniałem ową uszczelkę i już cieknie po bokach.

Wyczyściłem ładnie,odtłuściłem ale nie dałem silikonu.Czy to błąd?

Czy wyciągnąć tą uszczelkę,posmarować silikonem i załozyc spowrotem?

Nie będę nowej kupował i tracił znowu 30zł!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Tydzień temu wymieniałem ową uszczelkę i już cieknie po bokach.

Wyczyściłem ładnie,odtłuściłem ale nie dałem silikonu.Czy to błąd?

Czy wyciągnąć tą uszczelkę,posmarować silikonem i załozyc spowrotem?

Nie będę nowej kupował i tracił znowu 30zł!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas_7, daj troszkę silikonu ale przede wszystkim śruby dokręć bardzo delikatnie.

Wystarczy lekko przesadzić z siłą ich dokręcenia i zacznie przeciekać.

Znam to z doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas_7, daj troszkę silikonu ale przede wszystkim śruby dokręć bardzo delikatnie.

Wystarczy lekko przesadzić z siłą ich dokręcenia i zacznie przeciekać.

Znam to z doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrastra

Najlepiej dokręcić na 2-3razy. Miałem ten sam problem, bo wymieniłem i nadal mi ciekło, ponieważ za mocno dokręciłem odrazu. Najlepiej jak założysz to dokręć tak z wyczuciem, lekko, kiedy zaczniesz czuć lekki opór zostaw tak, przejedź z 100-200km i znowu trochę dokręć i powtórz operację jeszcze raz w razie potrzeby. Tak mi polecił mechanik. I żadnego silikonu. tak w ogóle to strasznie droga ta uszczelka, ja za korkową zapłaciłem 12,50zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrastra

Najlepiej dokręcić na 2-3razy. Miałem ten sam problem, bo wymieniłem i nadal mi ciekło, ponieważ za mocno dokręciłem odrazu. Najlepiej jak założysz to dokręć tak z wyczuciem, lekko, kiedy zaczniesz czuć lekki opór zostaw tak, przejedź z 100-200km i znowu trochę dokręć i powtórz operację jeszcze raz w razie potrzeby. Tak mi polecił mechanik. I żadnego silikonu. tak w ogóle to strasznie droga ta uszczelka, ja za korkową zapłaciłem 12,50zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pownno sie trej uszczelki pod pokrywę zaworów smarowac silikonem przy montazu....

 

Jesli już cieknie to znaczy że albo masz krzywą pokrywę, lub nie po kolei wkręcałeś i dokręcałes sruby.... Ach i pokrywe nalezy przykręcic kluczem dynamometrycznym ze wskazanym momentem wtedy nie zacznie ciec po tygodniu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pownno sie trej uszczelki pod pokrywę zaworów smarowac silikonem przy montazu....

 

Jesli już cieknie to znaczy że albo masz krzywą pokrywę, lub nie po kolei wkręcałeś i dokręcałes sruby.... Ach i pokrywe nalezy przykręcic kluczem dynamometrycznym ze wskazanym momentem wtedy nie zacznie ciec po tygodniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności