Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Nie odpala gdy jest zimny-kod błędu58 kadett-E18NV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich. Mam wielki problem z moim kadecikiem 1,8 benzyna rocznik 88. Od kilku miesięcy kiedy to jechałem w trasie wybiło mi bezpiecznik który jest odpowiedzialny za sygnalizacje kontrolek. Wymieniłem bezpiecznik, ale kontrolka silnika dalej się świeci i nie chce zgasnąć. Nie chce zapalać gdy jest zimny, gdy jest ciepły od strzału pali i nie gaśnie, nawet nie przerywa( chodzi bez zarzutów). Elektryk powiedział ze jest to problem z automatycznym ssaniem i nie działa silnik krokowy, więc wymieniłem tą część ale problem pozostał dalej nie rozwiązany(wciąż te same objawy). Nawet w salonie Opel Mucha w Tychach nie są w stanie zdiagnozować co mu jest ponieważ rocznik jest zbyt stary i nie maja takiego oprogramowania(nikt już się tym nie zajmuje). Znalazłem mechanika który jest "maniakiem" kadetów odczytał kod z migawek kontrolki i powiedział że jest to błąd nr 58 ale nie jest w stanie mi powiedzieć od czego ten błąd jest gdyż akurat z tym się nigdy nie spotkał.

Jeżeli ktoś miał do czynienia z takim problemem lub ktoś wie cokolwiek w tym temacie proszę o kontakt. Z góry wielkie dzięki :( Pozdr

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

58 - idle speed CO - voltage low ---- wiring short to earth, ECM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

No tak tylko co to znaczy tłumaczenie tego jest ciężkie(ja sobie nie umiem z tym poradzić), jak wytłumaczyć to mechanikowi lub komuś kto będzie się tym zajmował. Dalej jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tłumacza ma google.

Idle to krokowiec, voltage chyba kumasz, low za małe, earth ziemia-masa ECM, to sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

No teraz to tak, wilekie dzieki Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zgredzik69

Szkoda, że ludzie jak mają problem to piszą, jak go rozwiążą to już cisza...wystarczy opisać co było przyczyną i takie forum robi się bardziej wartościowe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgredzik69 w pelni popieram kazdy powinnien podac sposób naprawy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi