Skocz do zawartości

Meriwa długo schodzi żeby się nagrzała


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem i nie wiem czy te meriwa tak ma czy tylko moja 1.3cdti długo schodzi żeby się nagrzała do minimalnej temperatury, wężyk który jest podłączony do powrotu do zbiorniczka płynu chłodzącego nim cały czas wraca ciepły płyn w czasie pracy silnika . Proszę o pomoc bo może ktoś miał taki przypadek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli przy obecnyhc temperaturach na dworze łapie temperature bardzo wolno to nie jest to nic dziwnego... bo trzeba nawet grubo ponad 15km żeby sie zagrzał do nominalnej temperatury...

 

ten typ tak ma i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, wczoraj po przejechaniu 13 kilometrów (temperatura na zewnątrz -15) z włączonym na maksa ogrzewaniem, temperatura po 13 kilometrach praktycznie wogóle się nie podniosła. W dodatku z nawiewów leciało letnie powietrze, dopiero na 11 kilometrze zaczęło lecieć ciepłe powietrze. To mój pierwszy diesel i trochę jestem tym zaskoczony. Wcześniej jeździłem benzyną i w zimie przy minusowych temperaturach praktycznie odrazu po uruchomieniu silnika z nawiewów leciało gorące powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wielkie za odp bo kurde trochę to mi nie pasuje z tym grzaniem jak te mrozu się otrzymają to przytkam chłodnice tekturą i może coś pomoże . :D I jeszcze jedno dolałem do paliwa co mam w meriwie dodtek na mróz żeby nie zamarzła ropa bo zatankowałem mastera rano na pb i po południu mi ropa zamarzła to się boje żeby w meriwie nie łapało bo stanie i tyle . Myślę że nie powinno to zaszkodzić wtryskom koncentrat z castrola niby to dobry mówiono .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję na BP i nic nie zamarza. Środki te nie zaszkodzą, ale widocznej poprawy też nie odczujesz raczej. Zawsze można trochę nafty wlać :D

Co do grzania, to niestety tak już jest z tymi silnikami. Miałem 1,9TDI to nie ważne jaka była temperatura na zewnątrz, a zawsze po przejechaniu tych 4km miał 90*C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie tez miałem 19.tdi 119 km alhambre to zapaliłem go na dotyk i ujechałem te 5 czy 4 km i już miałem ciepło a poza tym maiłem w niej dewasto seryjnie montowane spoko sprawa na korki w zimie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moja Meriva co prawda 1.7 CDTi w zimę nagrzewała się bardzo długo mimo idealnego stanu technicznego. po 20km wskazówka zaczynała się podnosić (temperatura ok -3 stopnia)

 

czyli po prostu TEN TYP TAK MA

ogólnie rzecz biorąc bardzo długo trzeba było czekać na ciepłe powietrze z nawiewów, a nagrzanie wnętrza w zimowe dni na krótkich dystansach było cięzkie. na szczęście moja była wyposażona w podgrzewane fotele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to tak długo się czeka no ale moja ma przejechane 30 tyś i też muszę czekać . Ale oprucz tego to jeszcze mnie tyko wkurza filtr paliwa zamiennik ponad 200zł ,poj... ich . A tak to chodzi idealnie nie mam do niej zastrzeżenie polecam to auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności