Skocz do zawartości

Meriwa długo schodzi żeby się nagrzała


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie do końca tak jest czujnik temperatury jest za termostatem silnik jest nagrzny termostat się nie otwiera bo jest teraz zimno i chłodnica jest mu "nie potrzebna"i dlatego takie głupoty wychodzą,zobacz pod maskę że silnik jest gorący i powietrze z nawiewu też

co do świec gdzieś na forum było że podobno do 60C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

Kicaj ma racje ze troche dziwna sprawa ztym grzaniem,moj przy temperaturze -12 zagrzewa sie do pelnej temperatury po ujechaniu okolo 12-15km i sie trzyma ale wymienialem termostat 12.2008r.tak samo wskazowka co sie troche podniosla to zaraz opadala,i tak nawet przejezdzajac 50 km. Teraz ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem merivke to trzymała mi cały czas 90* i bylo git po roku trzymała 80* a w lato jakies 75* teraz nie pokazuje ani 5* tylk ociagle 0* Ale ciepłe powietrze jest choć napewno nie gorace. WYmienie sobie płyn chlodiczy i termostat io zobacze co sie dalej dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w mondeo i w zafirce (oba diesle) cieplo leci/lecialo mi nawet jak silnik ma 30 stopni. zreszta jak we wszystkich chyba autach z chlodzeniem wodnym.

nie zapominajmy ze nagrzewnica jest w malym obiegu wiec jak tylko sie silnik lekko zagrzeje bedzie leciec cieple powietrze, i im bardziej grzejemy kabine tym bardziej schladzamy silnik :)

a druga rzecz ze silnik zostal zaprojektowany do pracy w okreslonej temp., i nie wazne czy lato czy zima powinien te temperature w koncu osiagnac.

nie chce sie spierac, ale tak mi sie wydaje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak,ale nawet koleś w oplu powiedział że meriwy 1.7dth tak mają,bo silnik niby ma tą temperature około 90C

wymieniłem tamtej zimy termostat i płyn i niz zupełnie się nie zmieniło,chyba że to wina czegoś innego

tak jak teraz po okoł 2km zaczyna już ciepławe dobrze lecieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, zebym sie czepial, ale w fordzie w ASO tez tak tlumaczyli "ze tak ma byc" do czasu az im ludzie uswiadomili.

rozumiem ze czujnik temp jest w duzym obiegu, a czy da sie sprawdzic temp w malym obiegu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi też się moja Merivka nie grzała, dopiero po przejechaniu około 20, 25, wymieniłem termostat i jak ręką odjął,po 6 leci już ciepło, dodatkowo założyłem sobie osłonę pod silnik i jest jeszcze lepiej po 3, 4 km leci ciepełko, co prawda temp max i tak nigdy mi nie dobiła do 80, czyli po prostu ma tak ustawioną temp pracy, ale szybciej się nagrzewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było jakis dodatkowy czyjnik,albo pod techa tam jest napewno

to ciepłe tak jak pisałem już po 2 mam ,ciekawe jaki wpływ ma rodzaj płynu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności