Skocz do zawartości
guniak

Aparat cyfrowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dotychczas posiadam HP r607,ale mysle nad zminą gdyz jest juz trochę stary i bateria nie trzyma.Myslę nad aparatem ,który jest dobry w ruchu,potrzebuje fotografowac dziecko,do zdjęć dynamicznych.Nie chcę aparatu ,który robi ładne fotki ale tylko w dzień i ze statywu.Co polecacie tak do 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do 1000 pewnie bedzie ciezko,

poszukaj aparatow o duzej matrycy i jasnych obiektywach - to zwieksza uzyteczny zakres czulosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja do 1000 polecam ci używaną lustrzankę

w tej cenie 8mpix da sie już trafić - jakiegoś olympusa, canona czy nikona

NIC nie dorówna jakości zdjęć lustra - nawet bardzo wysokiej klasy kompakt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIC nie dorówna jakości zdjęć lustra

zebys sie nie zdziwil :oops:

zdjecie to nie tylko matryca ale tez optyka i niestety czesto tez elektronika...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale tez optyka

i tu jest największa odpowiedzialność

ja osobiście wolę starą lustrzanke (choćby nawet z matrycą 6mpix) niż wypasiony w kosmos kompakt z 10mpix

btw

zawodowi fotograficy używają kompaktów czy lustrzanek? :oops::D

znam kilku i żaden z nich nie używa kompaktu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jakich luster :D

BTW to nie aparat robi zdjecie a fotograf :P

niestety czasami nawet dobre body robi paskudne zdjecia bo optyka jest fatalna

albo dobra optyka dobra matryca a elektronika daje w d...

i to niezaleznie czy lustro czy glupawka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mi chodzi tylko o skuteczne robienie zdjęć w ruchu i szybki zapis na karcie,dajcie jakies przykłady,lub jakieś parametry.Bo w sklepach wciskają co popadnie i co nie schodzi z lady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/item856684136_canon_350_d_dodatki_okazja.html

http://allegro.pl/item849792611_olypmus_e_500_tanio.html

z canonem miałem styczność kilka tygodni - szybki autofokus, robi dobre zdjęcia, prosty w obsłudze

olympusa mam od 2 lat - nie mam się o co przyczepic, sam mam dzieci i tłukę zdjęcia przy każdej okazji - bardzo szybki AF, często robię zdjęcia seryjne i potem wybieram najlepsze - z reguły mam problem z wyborem

co do szybkości zapisu na karcie:

bardzo dużo zalezy od karty

ja mam obecnie sandisk extreme 4GB i nie mam żadnych zaciachów w związku z zapisem na niej

co do kompaktów - nie wypowiadam się, bo od długiego czasu mam styczność tylko z lustrzankami

mogę polecić też sony z serii alfa - kolega ma, muszę powiedzieć że klasa sprzęcicho tylko drogie toto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,dotychczas posiadam HP r607,ale mysle nad zminą gdyz jest juz trochę stary i bateria nie trzyma.Myslę nad aparatem ,który jest dobry w ruchu,potrzebuje fotografowac dziecko,do zdjęć dynamicznych.Nie chcę aparatu ,który robi ładne fotki ale tylko w dzień i ze statywu.Co polecacie tak do 1000 zł

Nie wiem czy pomogę ale opiszę swój aparat który zakupiłem aby fotografować i filmować swoje pociechy.

Poprzednio używałem Kodaka DX 6490 czy jakoś tak. Wszystko fajnie ale .... duże wymiary przeszkadzały podczas wycieczek i wypraw no i filmy .... poprostu kiepskie.

Oddałem go ojcu i zaczęły się przedwakacyjne poszukiwania. No i wybór (a musiałem szybko kupić bo wyjazd w góry za pasem) padł na Panasonica TZ-7. Spełniał moje podstawowe wymagania:

- małe wymiary (można nosić na pasku);

- duży ZOOM - 12x

- dobre filmy - jakość HD naprawdę powalają i do tego z dźwiękiem i zoomem !! (wada - potrzebna szybka karta no i szybko ją zapełnia )

- tryb macro - TZ7 ma jeszcze macro zoom

Miałem obawy do braku wizjerka bo w kodaku na ekranie w słoneczny dzień nie było za dużo widać , ale w TZ7 jest ekran bardzo duży i można ustawić opcję regulującą podświetlenie w zależności od światła. Naprawdę nie miałem w żadnych warunkach problemu z odczytaniem wskazań.

Ja płaciłem prawie 1500 zł i wczoraj u nas w avansie stał po 1499 ale na allegro staniały ok 1200 zł (jak ja kupowałem to taniej niż allegro miał FotoJoker gdzie kupiłem a avans ok 1800 zł - allegro ok 1500 zł)

Wiem zaraz odezwą się profesjonaliści z lustrzankami i powiedzą że niewiele więcej można mieć lustrzankę ale ja zakupu dokonałem świadomie gdyż lustrzanka jest za duża , a ja nie jestem fotoamatorem i nie mam czasu/chęci/powołania do bawienia się ustawieniami i zabawą z aparatem.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy ten panasonic.A duże matryce i jasne obiektywy to w jakich proporcjach szukać?Czy sony dsch20 spełnia wasze wymogi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi