Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Profil opony nie jest podany w mm. jest podany w procentach szerokości opony.

18560 ma 11,1cm, za to 195/50 9,75, faktycznie różnica jest:/

Z kolei 195/60 ma wys. profilu 11,7cm.

Bardziej martwi mnie et.

Wynosi 40, co przy 7 calach wydaje mi się, że mocno schowa felgę w nadkolu.

Możesz kolego Maciej-123 podać parametry swoich felg?

Gł. chodzi mi o et.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Maciej-123

Ja ma oryginał opla alusy a kupiłem o vectry b nie zwracałem uwagi na et i szczerze to nawet teraz nie sprawdzę bo w sobotę mam ślub :lol: i nie mam czasu na ściąganie felg ale tam było chyba et 49 jak się nie mylę :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwi mnie et.

Wynosi 40, co przy 7 calach wydaje mi się, że mocno schowa felgę w nadkolu.

schowa z 10 mm w głąb nadkola,a na zewnątrz będzie wystawać 27 mm

przeliczyłem w stosunku do felgi 5,5J14 ET49

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Rafał186

siemka chłopaki.

 

mam pytanko ; )

 

w swojej asterce f kombii mam oponki 195/60/14 - mam pytanko odnośnie opon i felg.

chciałbym kupić stalowe felgi rozmiar 15 - no i oponki... właśnie tutaj problem... albo 205/55/15 albo 195/55/15 tylko tutaj się wiąże to aby on jakoś wyglądał... gdyż nie widziałem jeszcze żadnej Astry na felgach 15-nastkach.

 

pozdrawiam i czekam na opinie ! : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Sajmon09229

Również zgłaszam się z prośbą o doradzenie felg. Mianowicie jeżdżę teraz na stalówkach 185/65 R14 ale po zimie chciałbym założyć jakieś aluski. I tu jest pytanie. Czy dałoby radę wpakować do mojej astry felgi 195/55 R16. Nie chodzi mi tu głównie o szerokość i profil tylko te 16 cali czy nie będzie to za dużo? Dodam, że mam astrę f w kombi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To może i ja podłączę się do tematu. Tym bardziej, że planuję zakup nowych opon letnich.

W tym momencie moje kółka to 195/50 R15 (silnik X16XEL czyli 100 "kucy" )

Ale wydaje mi się, że przy takim profilu opon za bardzo trzęsie na naszych śmiesznych ścieżkach zwanych "drogami".

Chcę kupić nowe oponki, tylko że jeden komplet mam nowy. tak więc zakup będzie jedynie na jedną oś. Chciałbym kupić sobie opony w rozmiarze 185/55 R15 i założyć je na przód, zaś 195/50 R15 na tył.

Wydaje mi się, że 185/55 R15 będzie lepszym wyborem niż te szersze opony, bo opona jest wtedy wyższa no i tłumienie nierówności lepsze. Ale czy faktycznie jest to aż taka duża różnica? Korzystałem z tego kalkulatora: http://www.opony.net/narzedzia/zamienniki-opon.html i wychodzi na to, że w kategori 15-calowych kół najlepszym wyborem będzie własnie 185/55. Pierwotny rozmiar opon na jakich moja Astra wyjechała z fabryki to 175/65 R14 więc owe 185/55 R15 są idealnym prawie zamiennikiem (średnica koła 583,1 mm wobec 584,5 mm. Przy 195/50R15 średnica koła to jedynie 576 mm.

A moja wątpliwość dotyczy różnych rozmiarów opon: gdybym do przodu założył 185/55 R15 zaś do tyłu 195/50 R15, to będzie miało to jakieś negatywne skutki dla auta (np. tył będzie niżej zawieszony niż przód) ? Czy już lepiej pozostać przy 195/50 R15?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem asterki F, w hatchbacku 91rocznik, 1,4 silnik. Przymierzam się do zakupu jakiś alusków. Nie dawno znalazłem fajne (używane) z oponkami. Rozmiar felg to 4x100 13cali, a opon 175/60/13 bieżnik 5mm. I jestem ciekaw, czy pasowałby do mojej furki? Co wy na to? z góry dzięki :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności