Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.opony.com.pl/opony-do-samochodow/opel/astra/hatchback/g/1.6%20(5/110)/?p=8605

 

jesli 16 to 205/50R16 wychodzi wg konfiguratora.. aby nie zmieniac felg to mozna by takie, ale beda drozsze i moim zdaniem 205 na zime to juz nadto bedzie - moze to nie byc dobre rozwiazanie

dlatego polecilbym dokupic felgi 15 a jesli wejda to nawet i 14 na zime i zalozyc jakies opony o profilu 185, lub 195 ( beda tansze niz 16 " i kasa na felgi zostanie i na dziurach nie bedzie tak tluklo w zimie :wesoly: - a trzymanie na drodze tez bedzie lepsze na wezszych w zimie...)

 

Co do obowiazkowych zimowek to przyznamze zdazalo mi sie jezdzic nawet na slicach w zimie i powiem ze mozna ale trzeba jezdzic z glowa i jak ktos nie robi duzo kilometrow w zimie - tak jak ja -, i dodam nawet widzac sam po sobie ze jadac na slikach jade duzo ostrozniej a wiec i bezpieczniej niz na super zimowkach..., bo niektorym sie wydaje ze jak maja super zimowki to nie musza juz uwazac....

Gdyby nie to ze tez mieszkam w troche gorzystym terenie i mam strome podjazdy - wogole zimowki nie bylby mi potrzebne......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

popatrz sobie na ceny zimowych 16 w rozmiarze jaki masz

pozniej na ceny 15 w zalecanym tutaj rozmiarze i ceny uzywanych felg stalowych

to tak na poczatek

ja stalem przed wyborem

zimowki nowe 17 cali za 2000 zlociszy

czy nowe opony 15 cali z felgami uzywanymi za niecaly 1000

do tego komfort wymiany chwila moment

a nie czekanie w kolejkach jak to bywa co roku

plus oszczednosc na montazu i demontazu opon z felg co sezon

btw czeste sciaganie i zakladanie tez nie sluzy oponom

 

 

co do polskich opon debicy to nigdy sie nie nich nie zawiodlem

mialem w omedze daawno temu

teraz w golfie i w tico tez mam debice frigo

jedynie do bialasa dalem sie skusic na Uniroyal MS PLUS 66 (dostalem na nie dobra oferte - wyszly taniej niz debice)

w gorach w kopnym sniegu i w blocie posniegowym spelniaja swoje zadanie i te i te

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Samochód nie straci na wigorze będziesz miał przekłamanie na liczniku prędkości.

Radzę kupić 4 nowe opony (jeśli zamienimy felgi 13 na 15 samochód lepiej się prezentuje to już koszty )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
Gość bloodney

Cześć. Miejmy na dzieje, że temat jest dalej aktualny i można w nim śmiało pisać. Otóż mam pytanie co do felg, które mam zamiar w niedługim czasie kupić. Otóż posiadam Astrę H 1.6 105km, z 2004 roku na felgach stalowych 15', wraz z zimowymi oponami. Pytanie moje jest takie, czy w auto wejdą bez problemu felgi o rozmiar większe, tj. 16 cali wraz z nowymi oponami 205/55. Czytałem, że w tym modelu ET felgi powinien wynosić 37, lecz felgi które znalazłem mają nieco większą wartość, tj. 6,5x16H2 ET 41. Przejrzałem wiele tematów, jak i postów, według innych felgi powinny wejść w takim zestawie bez problemu, lecz chciałbym się po prostu upewnić. Dzięki z góry za odpowiedź każdą odpowiedź, pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez bloodney

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa wpisy i juz jestes na czarnej liscie

nie jestes ani moderatorem ani adminem na tym forum

wiec powstrzymaj sie od takich uwag

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam , ja także usiłuję zgłębić dopasowanie felg i opon. Co do opon to już nie jest taki kłopot, ale felga 15 do astry f to już lekkie wyzwanie :) (mam 13 i szoruję d**ą po koleinach - droga do pracy)

Chcę założyć ROZSTAW ŚRUB : 4x100 ROZMIAR : 5,5Jx15 ET 46

Z tego linku http://allegro.pl/felga-opel-astra-vectra-corsa-5-5x15-et46-i6497114894.html, pytanie jest takie, czy ów wymiar wskoczy bez modyfikacji hamulców .

Może inaczej , z jakiego nowszego opla można wsadzić felgę 15 cali do astry F bez problemu,

Edytowane przez antik_astraf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szoruję d**ą po koleinach - droga do pracy)

 

Może na początek wymień sprężyny.

W tak starym aucie na bank są siadnięte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są roczne , mechanicznie auto jest wstanie super, ale wizualnie ...no można coś poprawić,

Zresztą jak zabiorę się na poprawę wyglądu dam zdjęcia.

Na razie to płacz i lament :)

Muszę założyć większe koła, a jak już mam zmieniać, to nie chcę 14 lecz 15. (o ile się da przełożyć plug and play )

Przeznaczyłem do max 1 000 zł na felgi.

Najlepiej by były stalowe, ale jak znajdę alu, to jakoś dam radę.

100 kunia da radę z tymi kołami , tym bardziej, że nie zbieram pkt. karnych za przekroczenia prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności