Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wg mnie najlepiej zakładać rozmiary takie jakie są w instrukcji od samochodu. Ja jeżdżę na o rozmiarze 175/65 R14, marki Fulda Carat Progresso i jestem z nich zadowolony. Stosunek jakość do ceny oceniam na 5, właściwości jezdne też na 5 i są ciche :?: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam Panowie

mam astre kombi 98 r. 1.4

mama dwa komplety felg stalowych

na jednym są oponki zimowe 165/70 R13

na drugim oponki letnie 175/70 R13

 

czy rozmiary rych oponek mogą tak sie różnić?

czy sa to dobre ( optymalne) wymiary oponek?

 

jakie oponki sa dobre czy FULDA ECOCONTROL moze być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na jednym są oponki zimowe 165/70 R13

na drugim oponki letnie 175/70 R13

są to dobre rozmiary, optymalne jakie proponuje opel dla tego wlaśnie samochodu.

Można też stosować wedlug opla felgi o rozmiarze 14 cali i opony np 185/65 oraz 175/65

Są to raczej optymalne rozmiary stosowane przez opla.

Ale większość użytkowników (w tym i ja) ma letnie zwykle 15 cali, a na tym oponke 195/55 bądź 195/50 i powiem ci że to jest dobra oponka i fela na lato do astry F

a na zime mam 165/65 R14 i dobrze na zime mieć węższą opone, bo lepiej się trzyma drogi w zlych warunkach jak deszcz czy śnieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość szczepanx

Witam.

Takie szybkie pytanko z doskoku zeby nie zakładac nowego tematu:

zamierzam kupic do mojej asterki alufelgo 15 i zastanawiam sie jakie załozyc na nie nowe opony letnie 195/50/15 czy 195/55/15 a moze jakis inny rozmiar? dowiedziałem sie ze na szerszej oponie bedzie cięzej chodziło wspomaganie i wiecej bedzie palic :mrgreen:

Wiem ze trzeba dopasowac odpowiednią wysokosc opony zeby licznik nie oszukiwał :lol:

Teraz mam zimowe opony 175/70/14.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli 185 60R 15 zaniżają kilometry? To w takim razie będzie nam się wydawało że samochód pali więcej :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczepanx

Czyli 185 60R 15 zaniżają kilometry? To w takim razie będzie nam się wydawało że samochód pali więcej ;]

Wydaje mi sie ze co do zanizania kilometrów to wpływ bedzie miała wysokosc opony :lol:

a co do spalania to napewnio im szerszy laciek tym spalanie bedzie napewno wieksze :mrgreen:

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chce kupic nowy zestaw opon letnich, letnie mam, a raczej mialem 185/60/14 (zimowki mam 185/65/14). Problem jest taki, ze mieszkam teraz w Bukareszcie, a tu teraz robia remonty (od kiedy sie tutaj mieszkam (czyli 2006) i konca ich nie widac (moze sie wyrobia do 2010), pytanie jest takie, chcialbym kupic cos wyzszego niz te opony co teraz mam - co byc polecal. Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hnucek1, a może zaeksperymentuj ze 185/70/14. Choć producent nie przewiduje ich w standardzie, to jednak wg moich wyliczeń mają bardzo zbliżoną całkowitą średnicę do 185/65/15, który jest rozmiarem fabrycznym. Tzn. 185/70/14 = 61,46 cm a 185/65/15 = 62,15 cm całkowitej średnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności