Skocz do zawartości

Zafira i jej nietypowe ogrzewanie


Gość esol3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ten sam problem i właśnie dzisiaj wymieniłem termostat ale problem jest nadal. na wolnych obrotach to może chyba cały dzień stać a wskazówka nawet nie drgnie ale ciepłym dmucha podczas jazdy zamykam ogrzewanie i nawiew to wskazówka temperatury idzie w górę ale kiedy puszczę ogrzewanie i mocny nawiew to momentalnie spada chociaż powietrze nadal ciepłe. jedyne co się zmieniło po wymianie termostatu to, że do środka idzie ciepło i nie daje płynu na chłodnicę bo wcześniej była masakra. zamierzam sprawdzić ten czujnik ale jak to nie jest czujnik to już masakra jakaś i brak pomysłów. Jakby ktoś sobie z takim problemem poradził to proszę o pomoc.

Kupić i zamontować to każdy potrafi tylko przed zabudowanie należy sprawdzić szczelność tego termostatu a myśle że kupiłeś ten okrągly to będzie zino on nigdy nie będzie szczelny.

 

Moja walka z termostatem więc tak kupiłem nowy wraz z obudową nowy to nowy 100zł nie sprawdziłem szczelności w sklepie czy jest przedmuch a był i to duży żadnych oporów, więc pojechałem go wymienić ale w sklepie okazało sie że zaden z nowych nie jest szczelny więc zaczęto mi wpierać że musi być taki przedmuch, ale nie skorzystałem z ich podpowiedzi oddałem go i kupiłem sam wkład ten prosty 36zł.Podczas wymiany też okazało sie że ten nie trzyma bo obudowa ma już wżery tak one wyglądały.

widocznewery.th.jpg

Więc sie zawziołem od kolegi dostałem paste do docierania zaworów i postanowiłem dotrzeć ten termostat co by był szczelny.

copotrzeba.th.jpg naoeniepasty.th.jpg

 

Docierałem 20min półobroty lewo,prawo.

 

wykonywanieobrotowdocie.th.jpg

 

Po zakończeniu docierania sprawdziłem szczelność wkładając termostat nie dociskając go nalałem wody i nie wydostała sie ani jedna kropla wody.

 

sprawdzenieszczelnoci.th.jpg

 

Na fotkach użyłem do docierania starego termostatu ale wkładając nowy szczelność była idealna tak że polecam kupienie samego wkładu i pasty do docierania zaworów koszt pasty 7zł ja akurat dostałem,teraz wąż wychodzący z termostatu do chłodnicy jest zimny cały czas aż do otwarcia termostatu,przedtem wąż zagrzewał sie razem z silnikiem choć sam wkład był dobry (ten okrągły) nie polecam go przetestowane poprostu ten płaski dotrzeć szczelność i będzie spokój na długi czas i troche kasy w kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności