Skocz do zawartości

Wymiana silnika!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Byłem ostatnio u mechanika, który zalecił mi wymianę silnika na taki, który nigdy nie widział gazu [LPG]. Znalazłem jeden taki, na który mnie stać.

 

Tylko jest jeden problem!

Różni on się pojemnością.

Aktualny silnik który posiadam ma pojemność 1.3 [OHC]

Silnik na wymianę: 1.2l [OHC]

Oba silniki mają napis "OHC"

 

Moje pytania:

* Czy istnieje jakakolwiek różnica (np. inna instalacja elektryczna lub mocowania)

* Ile średnio kosztuje przełożenie silnika (muszę to wiedzieć aby nie przepłacić)

 

Proszę o szybką odpowiedź!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakakolwiek różnica (np. inna instalacja elektryczna lub mocowania)

kolega najpierw regulamin poczyta może?

 

albo forum?

 

albo wyszukiwarkę uruchomi?

 

http://forum.opel24.com/wymiana-silnika-da-sie-nie-da-sie-vt41837.htm

 

Ile średnio kosztuje przełożenie silnika (muszę to wiedzieć aby nie przepłacić)

średnio to w każdym regionie polski inaczej

problemem jest skoczyć u siebie do 2-3 mechaników i zapytać?

 

cóż ci da info ile to kosztuje na drugim końcu polski? :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Aktualny silnik który posiadam ma pojemność 1.3 [OHC]

Silnik na wymianę: 1.2l [OHC]

nie wymieniaj na mniejszej pojemności jak już to na mocniejszy potem będziesz żałował

mniejszy silnik nie spali mniej paliwa bo też myślę że o to ci chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
kDownload, OHC to oznaczenie głowicy z jednym wałkiem.jeśłi chcesz zmienić silnik to tak jak napisałandrzej_m55, lepiej na większy ale jeśli już masz zamiar na mniejszy to sprawdz czy jest na monowtrysku czy na gaźniku czy ma już automatyczne ssanie czy jeszcze ręczne.generalnie będzie pasowało wszystko to co masz oprócz mapy paliwa są rożne bo wiadomo że inaczej mają ustawione spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż ci da info ile to kosztuje na drugim końcu polski? :mrgreen:

Dokładnie tak jak mówi kolega, rozrzut cenowy może być olbrzymi, nawet 200-300 % ceny. Ja konkretnie zmieniałem silnik (bo poprzedni poszedł w rozyspkę) ale w Astrze dieslu, niemniej myślę, że roboty z benzyniakiem i dieslem jest porównywalnie. U jednego Mietka stodolaka usłyszałem cenę 600 PLN (bez wymiany rozrządu) i miało mu to zająć cholera wie czemu tydzień, inne Mietki, zresztą dysponujące dużo lepszym warsztatem zrobili mi to za 250 PLN (też bez rozrządu). Oba Mietki w kujawsko - pomorskim, jakieś 25 km od siebie. Takie gdybanie o cenie za przekładkę silnika jest bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam mam pytanie jak chciał bym zmienić silnik w kadecie czy to jest dużo roboty posiadam 1.6 a chciałbym 1.8 lub 2.0 czy jest sens zmiany dziekuje za każdą odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remkooo, zapoznaj się z tym tematem, dowiesz się że na forum nie trzeba od razu pytać.

Wystarczy poszukać odpowiedzi.

http://forum.opel24.com/jak-poruszac-sie-po-forum-opel24-vt41816.htm

A tu przykład efektów szukania:

http://forum.opel24.com/wymiana-silnika-da-sie-nie-da-sie-vt41837.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość maciupakura

Witam. chciałbym, a właściwie jesttem zmuszony przełożyć silnik z 2.0 16v na silnik 1.6 16v. Silnik 2.0 posiada instalacje gazową. Czy ta instalacja bedzie pasować do silnika 1.6, czy bedzie trzeba robic jakies poprawki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo ! W te strone to jeszcze chyba nikt nie zmieniał. :drunk::drunk::drunk:

Najczęściej z mniejszego na większy wszyscy zmieniają. Co do instalacji gazowej, domyślam się, że masz sekwencje, to raczej nie powinno być problemu, zresztą zapytaj jakiegoś "gazownika". A nie lepiej wsadzić taki motor jak był, w tym aucie 1,6 raczej nie spali mniej jak 2,0. Śmiem twierdzić, że w 1,6 może spalić w pewnych sytuacjach więcej. :D

I dlaczego piszesz w dziale "Kadett" jak chodzi o Viki :(:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności