Skocz do zawartości

dławienie silnika


Gość t00mmy22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donchochot

Ja też mam podobny problem. Dziś odpaliłem auto, i nie było problemów. Od jakiegoś czasu na gazie szarpał i nie chciał jechać. Myślałem że to gaz kiepski. zacząłem jeździć na benzynie i do dnia dzisiejszego było ok. odpaliłem zajechałem pod sklep, zgasiłem auto i poszedłem na zakupy. Gdy odpaliłem to zaczął mi kichać, strzelać z rury. gasł i nie chciał odpalić. Sprawdzałem świece są mocno zawalone. Czy prócz ewentualnie kiepskiego paliwa może być powodem tego problemu? Co można sprawdzić jeszcze? Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Gdy odpaliłem to zaczął mi kichać, strzelać z rury.

Kolego. Zła mieszanka, zapłon.

I znów pytanie czy są jakieś błędy ??

Może sonda, map sensor itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to moduł zapłonu, przez zmiany temp potrafi świrować...

Tu masz rację ale należy wyeliminować rzeczy które nic nie kosztują ;]

ale nie trzeba koniecznie od razu go wymieniać, można odizolować termicznie moduł od aparatu i może to pomóc (mi np. pomogło), czytałem nawet o przypadkach w których pomogło samo poluzowanie tych śrubek (może dziwnie to brzmi ale zostało solidnie uzasadnione i co najważniejsze potwierdzone przez użytkownika) na pewno nie zaszkodzi spróbować, może pomóc a kosztuje jedynie odrobinę chęci i czasu... :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc u mnie się nic nie zmieniło po zmianie cewki i ustawieniu zapłonu tak samo nic nie dało odizolowanie modułu. :D

Co jeszcze mogę zrobić jak najmniejszymi kosztami??

Jak tylko będzie cieplej chcę sie zabrać za sprawdzenie/wymianę wszystkich wężyków podciśnieniowych.

Dodam że mam wytarty wałek rozrządu ale to raczej nie ma wpływu na taką pracę silnika co???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 78

Tak więc u mnie się nic nie zmieniło po zmianie cewki i ustawieniu zapłonu tak samo nic nie dało odizolowanie modułu. :D

Co jeszcze mogę zrobić jak najmniejszymi kosztami??

Jak tylko będzie cieplej chcę sie zabrać za sprawdzenie/wymianę wszystkich wężyków podciśnieniowych.

Dodam że mam wytarty wałek rozrządu ale to raczej nie ma wpływu na taką pracę silnika co???

wytarty wałek :D sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z mechanikami to od tego nic sie nie powinno dziać tylko tyle że klepie...

chętnie bym sobie wsadził wałek od 1,3S bo już sie przymierzam do wymiany ale mogę mieć bardzo tanio(prawie że za darmo) od 1,6

nie wiem zastanowie sie nad tymi wałkami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie wypowie jeszcze na temat tego wytartego wałka??

Bo nie wiem czy szukać dalej czy zobaczyć dopiero po wymianie jak bedzie chodził...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 78

wytarty wałek znaczy nie otwieranie się zaworow jak powinny czyli do końca silnik nie dostaje odpowiednich dla niego dawek.szukaj drugiego wałka,a czy podejdzie inny tego niestety nie wiem ale pewnie tak,może jeszcze się ktoś wypowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć to że na zimnym silniku jedzie ok?

Przecież wtedy elementy nie są idealnie spasowane (są większe przerwy między elementami) i dopiero po rozgrzaniu są (powinny być) spasowane (rozszerzanie się materiału przy wysokiej temp.)

I skoro za mało się otwierają zawory to dlaczego przy jeszcze wyższych obrotach ciągnie już normalnie (wtedy teoretycznie powinien pobierać przez zawory więcej mieszanki)??

Dzięki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności