Skocz do zawartości

Nie działa tryb interwałowy wycieraczek Opel Combo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Jak w temacie nie działa mi tryb przerywany w Combo 1.7 dti z 2004 roku. Wygląda to tak, ze jak włączam wycieraczki 1 tryb to wycieraczki idą na samą gore i zostają, czasami wrocą do połowy i tak co jakis czas ida w dól i wrocą i zawsze zatrzymują sie nie tam gdzie trzeba. Co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Mam ten sam problem, znajomy mechanik powiedział mi że to wina silniczka sterującego wycieraczkami i że ta część troszke kosztuje, zastanawiam się co z tym zrobić. Pomału się do tego przyzwyczaiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja znam juz bardzo wiele opini, ale to wszystko to gdybanie, jedni mówią ze to wina przekaźnika który steruje tą pracą, inni to że silniczka, a jeszcze inni że jest to we włączniku. Może ktoś na forum wie czy przekaźnik tutaj odpowiada za prawidłową pracą wycieraczek w trybie interwałowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego JA37 mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie szukać tego przekaźnika, moze jest jakoś oznaczony w komorze z bezpiecznikami? W salonie Opla w sklepie z częściami powiedzieli mi ze nie ma takiego przekaźnika bo chciałem go kupić tylko jest jednostka która steruje klaksonem wycieraczkami spryskiwaczami. Nie wiem jak jest naprawde :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki za schemacik, to jest od corsy schemat?? Może spróbuje wyjmować te co są oznaczone jako wycieraczki przód :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pomyślałem.Wyjmuj po kolei.

Co prawda schemacik nie jest od combo, tylko od corsy C, ale powinno być tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki!! Jutro jak znajde chwile to posprawdzam te przekaźniki i kupie ten który bedzie odpowiedzialny za ten tryb, a powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa ze wspomaganiem w combo/corsie? Jest tam olej? gdzie szukac zbiorniczka? U mnie jak sie szybko kreci na parkingu to wylacza sie na sekunde pozniej sie wlacza i wylacza. Przegazowywanie nie pomaga... Bede wdzieczny za podpowiedz :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności