Skocz do zawartości

Problem z EPS


Gość KennyHC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

Czy mam się martwić ze kontrolka z silnikiem i kluczem nie gaśnie przed włączeniem silnika tylko po 3-5s po uruchomienia silnika?

Jeszcze nawiąże temat do tej kontrolki silnik i klucz? U mnie jest ale jest symbol auta i klucza,gdy było wszystko sprawne nie włączała się wogule.Natomiast teraz gdy przekrece kluczyk to zapala się i po uruchomieniu silnika około 1 minuty się świeci i gasnie.Jest to objaw niesprawnej świecy żarowej,kolega w zafci ma taki sam przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

 

 

Problem znikł po wymianie Akumulatora, wszystko wróciło do pierwotnego stanu. Dowiedziałem się jeszcze u elektryka ze czujnik temp. zewnętrznej jest włożony inny niż powinien być. Najbliższym czasie kupię go i sprawdzę czy miał rację... Jeszcze potrzebuję od was informacji, który program diagnostyczny jest najlepszy dla amatora i co trzeba kupić. Czy można program ściągnąć z sieci a kabel kupić lub trzeba w komplecie...

 

 

 

Dziękuję za każdą odpowiedzi i podpowiedz. Analizuję każdy post od Was i dużo się uczę za wszą pomocą;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

EPS a ESP to dwie różne rzeczy.

Brawo Don. Niektórzy na tym forum się mądrzą a nie mają pojęcia o czym piszą. Mam dokładnie problem z EPS , wspomaganie nie działa, czasami potrafi wyłączyć się w czasie jazdy, a serwis autoryzowany nie ma pomysłu co z tym zrobić. Dodatkowo hałas dochodzący z układu napędowego ( przód). Pozdrawiam

Jak masz jakiś pomyl w temacie to bardzo proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPS jest chyba jak ABS samodjagnozujący i za każdym odpaleniem sprawdza i jak jest ok to nic się nie zapisuje i poprzednie błędy są usuwane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don,

W autoryzowanym serwisie Opla stwierdzili że żadne błędy się nie zarejestrowały, ale prawdę mówiąc to nie wiem jak naprawdę było gdyż na warsztat nie wpuszczają klientów. Najpierw sugerowali że żadna awaria układu nie miała miejsca a następnie że ten typ tak ma .Na moje pytanie czy spotkali się już z takim problemem , stwierdzili że pierwszy raz o takiej sytuacji pierwszy raz słyszą. W końcu nie chcieli żadnych pieniędzy / mimo że mechanik spędził przy nim 7 godz./ byle pozbyć się natrętnego klienta.Na dzień dzisiejszy z dnia na dzień jest coraz gorzej , hałas coraz większy / tak jakby luz na jakiejś zębatce się powiększał/ i EPS często się wyłącza :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączy się wspomaganie to te dźwięki nadal są? Ale wogle to napisałeś, że z ukł napędowego? więc słychać jak jedziesz? czy jak kręcisz kerownicą?

 

A jak już działa wspomaganie to kierownica chodzi jakoś ciężej, niż to było w przeszłości?

 

Wg mnie podstawą będzie ustalenie skąd dokładnie pochodzi hałas, bo jeśli słyszysz go gdzieś ze środka, z nóg to problem najpewniej związany tylpowo ze wspomaganiem a jeśli taki głuchy, gdzieś z przodu to problemy ze wspomaganiem mogą być następstwem czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności