Skocz do zawartości

Problem z EPS


Gość KennyHC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchomię samochód i zgaśnie już lampka EPS to na kole kierownicy czuję takie szarpania delikatne , raz w prawo raz w lewo, i takie grzechotanie ale trudno mi ustalić skąd one dochodzi. Po ruszeniu sytuacja jest taka sama , szarpanie i te dziwne dźwięki. Kierownica generalnie chodzi normalnie z tym że czasami odczuwam jak ściąga raz w jedną raz w drugą stronę. Jurto podjadę może na kanał i postaram się zlokalizować skąd dochodzi ten hałas.

Problem w tym że jak czytam na postach to ludzie mają z tym problemy przy przebiegach 80-100 tyś a ja mam raptem 15 tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam panaJarek59,

Miałem bardzo podobny problem jak Ty, usterka u mnie była prosta jedna śrubka poluzowała się miedzy pedałami gazu a hamulca w układzie kierowniczym. Trzeba zdjąć wszystkie prawie plastik pod kierownicą żeby się dostać +/- naprawa potrwała 1 godzinę w samemu w zakresie. Zerknij sam czy na postoju nie masz wrażenia ze masz luzy w kierownicy ale koła zachowują się normalnie jak tak to obstawiam 90% ze masz to samo co ja... Miłego dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również .

Jestem po prostu Jarek.

Dzięki Kenny za cenne info. ale myślę że u mnie to coś poważniejszego. Jak napisałem wcześniej ,po odpaleniu silnika zarówno na biegu jałowym jak i w czasie jazdy kierownica szarpi w zakresie 1-2 cm , raz w prawo ,raz w lewo tak jakby do wspomagania raz dochodził prąd, a raz nie. W jednym z serwisów sugerowali że mógł paść jakiś sterownik,dlatego jest takie wrażenie jakby prąd raz dochodził a raz nie, ale pewni nie są a koszt sterownika to ca. 4tyś. Stwierdzili że bez wymiany nie ma możliwości sprawdzenia czy jest on uszkodzony czy nie. To podziękowałem za taki serwis. Niemniej dzięki biedę pamiętał o twoich sugestiach. Pozdrawiam i na wzajem miłego dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę też tak myślę że to może być to. Chociaż martwi mnie te grzechotanie / tak jakby na zębatce/.

Orientujesz się jakie koszty tego czujnika bo na Allegro nic nie znalazłem, a ceny w ASO to kosmos bez gwarancji sukcesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum był temat o regulacji tego czujnika oraz jego czyszczeniu. Przed jego wymianą ja bym rozwarzył najpierw te dwie operacje.

 

Co do zgrzytania to może warto obejrzeć zębatkę silnika od EPS-u. A przy okazji jak już będziesz miał wyjęty silniczek to warto by go przesmarować - temat też był niedawno opisany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar,

Dzięki Kuchar .

Od niedawna jestem na forum , bo kupując to autko nie myślałem że przysporzy mi tylu problemów. Tak jak pisałem auto przestało w ASO cały dzień i stwierdzili "ten typ tak ma" Ale myślę że problem leży tak jak piszesz , czujnik - silnik EPS-u. Musze teraz poszukać jakiegoś dobrego warsztatu w Szczecinie, bo z ASO to dam sobie spokój, szkoda czasu i kasy. Ja mam auto z filarem cząstek stałych to nawet olej mi wlali zwykły a nie taki jak powinien być. Totalna porażka

Próbowałem oczywiście znaleźć na forum jakieś info jak wyczyścić ten czujnik ale post chyba został usunięty.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności