Skocz do zawartości

Astra IV- pytania związane z zakupem tego auta


Gość mario-wasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stać cię na 5 tys. dopłaty to kasa nie jest problemem wiec argumenty ekonomiczne odpadają. Na plus 1.4 T bym zaliczył:

- dynamiczniejszy

- spalanie powinno być podobne jak 1.6

- mniejsze najprawdopodobniej zapłacisz OC

- gdybyś chciał kiedyś dłubać silnik turbo jest bardziej rozwojowy

Na minus:

- nowa konstrukcja więc ASO będą się doktoryzować nad twoim autem

- jw choroby tzw. "wieku dziecięcego" czyli masz szanse załapać się na akcje serwisowe

- bardziej skomplikowana konstrukcja niż 1.6 więc więcej drogich elementów które mogą się zepsuć (turbosprężarka na przykład)

- gorsza dostępnosć części zamiennych (zależy na czym oparty jest ten silnik i czy ma części zamienne z np. wolnossakami 1.4)

- ze względu na większe wysilenie jednostki krótszy czas do remontu generalnego (argument odpada jak auto np. za 2-3 lata będzies zmieniał i nie narąbiesz 250 tys. km)

Pomimo tego ja bym brął 1.4 T ale nie teraz tylko poczekał z pół roku jak auto już inni potestują za ciebie i wyjdą jego wady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mario-wasz

auto do zmiany byłoy za jakies 4 lata bo tyle będzie leasing, przebieg roczny to max 30tys. auto bedzie na firmę więc, musze się decydować dosyć szybko bo szykują się zmiany w możliwości odpisania vat -22%...noi czas mnie nagli ponieważ teraz są pieniążki do wydania...a później to kto wie..chyba zaryzykuje to turbo i okaże się czy pech czy nie...

 

[ Dodano: Pią Lut 05, 2010 16:53 ]

noi wyszla lipa...w salonie okazało się, że wersja "ciężarowa" bo o taką mi chodziło nie jest dostępna z silnikiem 1.4 T, tzn. jest ale jak już to bez klimatyzacji, pomimo że jest to dosyc bogata wersja czyli sport...no porażka co oni powymyślali, teraz na weekend mam dodatkowy dylemat, czy wersja benzynowa 1.6 czy 1.6 Turbo, oczywiście frajda z jazdy wiadomo czym byłaby lepsza natomiast, raz, że wersja z tyn silnikiem jest o 10 tys drozsza oraz w tej cenie mozna miec juz 1.7 cdti 110KM i jak tu sie zdecydowac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do firmy i zależy ci na późniejszych niższych kosztach eksploatacji (paliwo) to brałbym 1.7 CDTI (zwłaszcza że doszliśmy już do tej ceny) :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario-wasz

Jasne nie ma problemu, odbiór będzie dopiero w połowie marca także jeszcze troche czasu jest...może do tego czasu śniegi zginą i będzie można już wypróbować możliwości:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość progressowy

ja bym zaryzykował 1.4 :/ poza tym, astra 4, jest baaaaaaardzo ciężkim autem i potrzebuje cos mocniejszego pod maską

tak więc nawet te 1.4 T to nie bedzie szatan

w pracy mam nowa octavie 1.4 tsi- 125Km jak dobrze pamiętam, i jak narazie nie mamy problemów.

o opinie narazie ciężko, chyba ze gdzieś na niemieckim forum może.

Tu znajdziesz bardzo dużo opini o silnikach 1,4tsi: http://forum.octaviaclub.pl/search.php?mode=results

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario-wasz

Tyle, że to nie są te same silniki z tego co się orientuje...niestety te zastosowane w oplu ustępują pola tym od Volkswagena... przynajmniej z tego co wiem, opieram się na opini tygodnika motor, gdzie był test silników z opla a dokładniej był tam opel astra 1.6T i Golf 1.4 tsi turbodoładowany (to chyba ten sam co w skodzie??). Podobno opelek spalił więcej niż golf i był mniej dynamiczny... tyle że tam była skrzynia DSG... ale szczerze to spalanie astry jakie podali trochę mnie przeraziło, spokojna jazda 12l a dynamiczna 16... no byłoby trochę dużo więcej niż producent podaje, bodajże 9l. Przyspieszenie też się różniło bo wyszło 9.3 a producent podaje 8,5 s do 100km/h z tym, że badanie odbyło się na mokrej nawierzchni z tym można tłumaczyć różnice w przyspieszeniu. Odbiór auta niestety przedłuży się na 1 tydz kwietnia... te 4-5 tyg produkcji to była ściema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności