Skocz do zawartości

Agila 1,2 2001 rok - kilka pytań


Gość Fircyk81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wlasnie, kolego Fircyk , proponuje na dobry początek użytkowania jesli masz dostęp do garażu poczynić kilka małych zabiegów w celu konserwacyjnym Twojej Agili, zacząłbym od wyjęcia przepustnicy (gwarantuje ze po rozkręceniu ujżysz okolo 3 do 4 mm nagaru smolowego ) i dokładnego jej wyczyszczenia w benzynie , zabieg trwa okolo 2h (demontaż, czyszczenie , montaż) , a efekty mogą być zadziwiające, potem pszeszedłbym do czyszczenia zaworu egr , ten sam patent czyszczenie i potem nasmarowanie , egr troche niewygodny w demontażu , ale tylko 4 lub 5 srub do odkrecenia więc nie ma tragedii, potem podepnij sobie jakiegos elma , a najlepiej techa i sprawdz czy byly jakies bledy i oczywiscie czy masz sprawna zarowke pod kontrolka silniczka na desce (niektorzy przed sprzedaza agili lubią ją wyjąć zeby nie kłuła nowego właściciela swym pomaranczowym swiatłem) , polecam tez wymiane filtra powietrza i przedmuchanie przepływomierza (usterkowa część w agili) , ja te wszystkie rzeczy robie srednio co 6 miesiecy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Fircyk81

dzięki za odpowiedz, przepustnicę i egr wyczyszcze jak będzie cieplej. Póki co silnik nie dławi się , obroty nie falują itp. Ale napewno nie zaszkodzi....

Co do kontrolek to sprawdzałem po Twoim poście, jest ok , zaświeca pomarańczowa EPS, auto z kluczykiem i tzw check (oczywiscie tez olej i aku). Nie gasną razem czyli ok.

Najbardziej drażni mnie to że auto chodzi jak diesel, nawet mam wrażenie że sięto nasiliło, na wolnych obrotach wewnątrz słychać klekotanie ! :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiem ze trudno uwierzyc (mnie tez bylo trudno) ale to klekotanie diesla to niestety taki urok, ja teraz borykma sie ze skrzynia (temat na forum) ale z nikad pomocy , zastanawiam sie czy jak nie naprawie juz jej to chyba czas na sprzedaz, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ElFuego84

Jeśli można ... jestem także krótkoterminowym posiadaczem agilki. Dlatego moja prośba jest bardziej konkretna. Mianowicie ... Gdzie znajduje się ten cały EGR i jak dostać sie do przepustnicy. ( małe zdjęcia ze wskazaniem śrub byłyby całkiem ok.). jakoś cały ten silnik burzy moje pojęcie o starych poczciwych wolnossących potworach...(wiem to jest na wtrysku)

W mojej starej poczciwej asconce było 5 kabli na krzyż...w przeciwieństwie do agilki która zaczyna przypominać samochód elektryczny

Dzięki z góry za wszelką pomoc.. :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Jeśli można ... jestem także krótkoterminowym posiadaczem agilki. Dlatego moja prośba jest bardziej konkretna. Mianowicie ... Gdzie znajduje się ten cały EGR i jak dostać sie do przepustnicy. ( małe zdjęcia ze wskazaniem śrub byłyby całkiem ok.). jakoś cały ten silnik burzy moje pojęcie o starych poczciwych wolnossących potworach...(wiem to jest na wtrysku)

W mojej starej poczciwej asconce było 5 kabli na krzyż...w przeciwieństwie do agilki która zaczyna przypominać samochód elektryczny

Dzięki z góry za wszelką pomoc.. ;/

No co Ty, to normalny silnik z przed dziesięciu lat... Powiem Ci tak, miałem Honde 1,6 Vtec z silnikiem D16Z6 125 KM z 94 roku ;/! - technologicznie rozwinięty był 2 razy bardziej od silnika agilki.... zmienne fazy rozrządu itp...

 

Lepiej napisz mi czy Twój klekocze jak jest ciepły... ten urok kolego manta mi się nie podoba :beer:

Jeśli chodzi o Twoją skrzynie to czytałem , przykra sprawa. Ludzie nic nie piszą bo pewnie niewielu miało z tym styczność, a i cena skrzyni z linku allegro... kosmiczna.

 

Wiecie może czy Agila ma gdzieś ocynk ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się ten cały EGR i jak dostać sie do przepustnicy.

Cały ERG przykręcony jest do głowicy od strony skrzyni biegów, pod przyłączem cewki zapłonowej. Posiada walcową część zwróconą do góry - to silnik ERG.

 

Przepustnicę odsłonisz jeśli odkręcisz plastikowe kolanko doprowadzające powietrze do silnika. Jest ono połączone plastikową rurą z przepływomierzem.

 

Mały pędzelek, trochę benzyny i do dzieła. Wychylenie pedału gazu do dechy przy włączonym zapłonie umożliwi dojście do przepustnicy od spodu.

 

Nie przejmuj się, że trochę brudu łyknie silnik, bo nie takie brudy połyka. Jak chcesz być elegancki to możesz delikatnie kawałek szmatki włożyć w gardziel przepustnicy, tylko nie baw się w doktora G. i KONIECZNIE WYCIĄGNIJ GAZIK PRZED ZAKOŃCZENIEM OPERACJI.

 

Co do ERG'a to sprawdź najpierw jak wygląda rura wydechowa, jeśli nie ma sadzy to ERG'a nie musisz ruszać. Moja ma rurę wydechową czystą jak pupa niemowlęcia i z ERG'iem mam spokój. Może dla tego, że jeździ na LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Aaron_86

Tak jak piszesz Fircyk81. Mi też wcześniej tyrkotał silnik w mojej agili 2001.

Ostatnio odpadła mi sprężarka od klimy zostawiając kawałek śruby w bloku silnika... Okazało się że były luzy...

Szkoda że już nie tyrkocze... Podobał mi się ten dźwięk,

ale nie wiem co jest powodem tyrkotania w innych agilach... Tak tylko mówię...:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności