Skocz do zawartości

Demontaż zderzaka i wymiana reflektorów Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Lampy przed i po liftingu są inne. Najprościej i najtaniej kupić zestaw naprawczy do reflektora zamiast całej lampy. Z Anglika się nie nadają i za dużo zachodu z rozbieraniem wszystkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jest sposób na naprawę regulacji świecenia w soczewkowych? Bo zgadując to jedyny sposób to odklejenie klosza od tylnej obudowy reflektora i próba naprawy? Bo innej drogi do mechanizmu regulacji nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam soczewek i nie wiem niestety jak wygląda lampa od tyłu i czy jest dekiel z dostępem do silniczka. Jeśli jest, to można silniczek wymienić albo naprawić regulację jeśli wyszedł z prowadnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli regulacji silniczkiem tylko naprawa regulacji dwoma śrubami które są u góry lampy. Soczewka w ogóle nie reaguje na obroty tych śrub a sama soczewka opiera się na obudowie odbłyśnika i reflektor rzucał wiązkę światła tuż przed zderzak. Sam reflektor już dawno wymieniłem ale pytam z ciekawości bo ten stary zepsuty jeszcze mam i może dałoby radę to naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że jeżeli silniczek nie działa, jednak jest zamontowany to może ograniczać regulację i w rezultacie można uszkodzić śruby nie mając czucia w ręku.

 

U mnie zepsuł się silniczek, odpiąłem od niego kostkę, jednak podniósł mi lampę do góry czego od razu nie zauważyłem (pomijam fakt, że soczewka przypaliła mi się o odbłyśnik : SMILE : ). Później nie mogłem obniżyć lampy względem drugiej, musiałem wyjąć silniczek, rozebrać go i ręcznie cofnąć, dzięki temu miałem większą możliwość regulacji. Jest to dość logiczne, ale piszę bo może się komuś przydać.

Edytowane przez Defix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie - czy w lampie z opcją regulacji elektrycznej musi być zamontowany silniczek? Bez niego wszystko będzie "latać"?

 

I przy okazji - czy silniczek z lampy przed liftem będzie pasował do tej po lifcie?

Edytowane przez shtpl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Muszę w takim razie zakupić silniczek. Te silniczki z wersji przedliftowych są chyba identyczne z tymi poliftowymi? Opisy w internecie bywają mylącę, czasami opisują je rocznikami, tak jakby sie czymś miały różnić. Chodzi o typ Valeo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam możliwość zakupu nowych lamp Valeo do Corsy C symbole 088885 i 088886 po 180 zł sztuka + wysyłka. Prawdopodobnie nie mają żadnego wyposażenia prócz zaślepek. Ale moje stare AL wyglądają już tragicznie. Od wypalania oprawek mają zadymienia od środka, szkło też już bardziej mleczne niż przeźroczyste. Do tego regulacja działa tylko w jednej lampie i to tylko w jednej czy dwóch pozycjach. Dziś już wypaliła się oprawka kierunkowskazu i musiałem lekko nalać lutu na styk, bo w miejscu wypustki wypaliła się dziura. Do tego nie chcę inwestować w to auto większej kasy, Myślałem jeszcze nad lampami DEPO, ale nie znam żadnych opinii o nich.

Czy lampy o tych symbolach będą odpowiednie do rocznika 2002? Do tego silniczki o numerze 24405672 i oprawki kierunków trochę dołożą do ceny, ale planuję zakupić silniczki używane. Ktoś wie czy w zestawie oryginalnym valeo powinny być te oprawki do kierunkowskazów? Chciałbym wiedzieć czy ta cena jest ok, czy lepiej poszukać jednak coś nieco droższego ale z oprawkami, bo dokupując osobno robi się spory koszt.

Z wymianą raczej sobie poradzę po przeczytaniu tego tematu. Akurat jadę w sobotę do teścia, ma tam sporo miejsca pod garażem to się rozłożę i przy okazji sprawdzę strefę zgniotu zderzaka, bo nie mogę wkręcić haka holowniczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w moim aucie jedną DEPO drugą VALEO.

Depo jest bardziej zżółknięta.

Co do wyposażenia lamp sprawdź w katalogu producenta.

Na poniższej stronie kliknij u góry przycisk "Valeo Web Catalogue" i wypełnij dane swojego pojazdu:

http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/produits.catalogueproduits.php

Edytowane przez Mashto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności