Skocz do zawartości
Gość Anonymous

brak automatycznego "ssania"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.W corsie1,2 mam problem z uruchomieniem silnika,jeśli już się uda to ssanie pojawia się na 1min , a potem obroty spadają , pedał gazu słabo reaguje i silnik dławi się.

Po nagrzaniu się silnika wszystko jest dobrze , ale mam wrażenie że rozruch jest opóżniony.

Proszę o poradę bo nie mam punktu zaczepienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

czujnik temperatury?

Dzięki, ale czy to czujnik do kompa i gdzie on się znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw napisz jaki rodzaj silnika posiadasz , wtedy dowiesz się dokładniej gdzie owego czujnika szukać, ale popatrz w rejonie kolektora ssącego ,ten czujnik ma 2 przewody, drugi czujnik od temperatury w liczniku masz jedno-przewodowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Najpierw napisz jaki rodzaj silnika posiadasz , wtedy dowiesz się dokładniej gdzie owego czujnika szukać, ale popatrz w rejonie kolektora ssącego ,ten czujnik ma 2 przewody, drugi czujnik od temperatury w liczniku masz jedno-przewodowy.

silnik to: x12sz. Ten czujnik przy kolektorze ssąsym to znajdę, ale nie wiem o tym drugim ,w jakim liczniku się znajduje ; nie mam pojęcia.proszę o tą wskazówkę.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

czujnik do kompa i gdzie on się znajduje?

Czyżby chodziło o to?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

czujnik do kompa i gdzie on się znajduje?

Czyżby chodziło o to?

Obrazek

Chyba tak , ale jesteś pewien?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale nie wiem o tym drugim ,w jakim liczniku się znajduje ; nie mam pojęcia.proszę o tą wskazówkę

na fotce masz zaznaczony najważniejszy czujnik,czyli ten do ECU,ciut wyżej po prawej masz kolejny na "wsuwkę" czyli ten który daje sygnał do licznika,dzięki niemu pracuje wskazówka temperatury w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ale nie wiem o tym drugim ,w jakim liczniku się znajduje ; nie mam pojęcia.proszę o tą wskazówkę

na fotce masz zaznaczony najważniejszy czujnik,czyli ten do ECU,ciut wyżej po prawej masz kolejny na "wsuwkę" czyli ten który daje sygnał do licznika,dzięki niemu pracuje wskazówka temperatury w liczniku.

Dzięki za pomoc , właśnie zacznę od sprawdzenia tego czujnika.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi