Skocz do zawartości

1,3 cdti wymiana rozrzadu


Gość upssss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gromoslaw_1

witam Mam pytanie bo kupiłem niedawno corse c 1.3 cdti 2004r z przebiegiem 130 000tys. Czyli w tym modelu nie ma paska tylko jest łańcuszek rozrządu i należy go wymienić tylko jak zacznie go być słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pitthegreat

Jest łańcuch. Teoretycznie bezobsługowy. W praktyce ja musiałem wymienić przy 100 000km. Łańcuch daje wyraźne oznaki zużycia - głośna praca. Ale pojawia się to stopniowo i można tego niezauważyć. Ja tak miałem, na szczęście przy okazji wizyty w warsztacie mechanik mi zwrócił uwagę. Jeśli chcesz wiedzieć na czym stoisz wystarczy porównać z innym 1.3 CDTI lub podjechać na osłuchanie do mechanika. Niestety wymiana jest kosztowna bo podobno robocizna jest złożona. Mnie wyszło 1200 z częściami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiana jest kosztowna bo podobno robocizna jest złożona.

ano jest złozona bo trzeba rozbebeszyć prawie pół silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,ja tez kupilem CORSE z przebiegiem 130 000km i na razie silnik jest cichutki,w ASO powiedzieli,ze jest lancuszek i jezeli nic sie nie dzieje to nie wymieniac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość PATYKOSKY

1500-1700 za całość. Sama robocizna ok 900zł. Obecnie dają rabat 15% na naprawy i stąd raczej byłoby 1500zł. Cena w dobry warsztatach za to samo to ok 1200zł (robocizna, części i faktura na koniec).

 

 

 

tez zamierza wymienić rozrząd. Możesz mi powiedzieć jakiej marki były cześć które kupiłeś. Na rynku jest dużo cześć do tego modelu, ceny są bardzo zróżnicowane. Proszę o podpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

tez zamierza wymienić rozrząd. Możesz mi powiedzieć jakiej marki były cześć które kupiłeś. Na rynku jest dużo cześć do tego modelu, ceny są bardzo zróżnicowane. Proszę o podpowiedz

 

 

Dla swojego spokoju z silnikiem Corsy 1.3 cdti jestem już po wymianie kompletu rozrządu. Za elementy Ruville plus uszczelka Elring-a pod pokrywę rozrządu dałem ok.370 zl. Fakt wymiana droga, bo ok.1200 zl, ale powiem tak: to, że nie słychać podejrzanych objawów w pracy silnika, to wcale nie należy być pewnym pracy poprawnej tego rozrządu po przebiegu powiedzmy +-200tys.km. Elementem krytycznym jest niestety napinacz łańcucha (jest to element dość mały w stosunku do ważnej roli jaką pełni), a krytycznym momentem jest uruchomienie silnika. Przy słabej sprężynie napinacza i niedostatecznym chwilowo ciśnieniu zadanym pompą olejową może to skończyć się przeskoczeniem łańcucha na kole zębatym - już ten problem był opisany w jakiś postach użytkowników.

W tej konstrukcji rozrządu 1.3 cdti na to trzeba zwrócić uwagę.

Stary napinacz mogę ściskać palcami na tłoczku i trochę się on przycina, na nowym nie było takiej możliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności