Skocz do zawartości
ursus

Kod usterki 85 Astra C14SE 95`

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dzisiaj pojawił się w mojej Astrze następujący problem: obroty silnika pod odpaleniu wręcz oszalały, totalne falowanie, pojawia mi się to już któryś raz z kolei po czym problem znika. Jak silnik się rozgrzeje to najczęściej falowanie ustaje ale silnik utrzymuje wysokie obroty. Dodatkowo w czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka CE a samochód zaczął szarpać w czasie jazdy. Odczytałem kody i były następujące 85, 21,22. Dwa ostatnie to czujnik przepustnicy, sprawdziłem więc od razu i faktycznie wypadła wtyczka od czujnika, więc problem rozwiązany ale co oznacza ten kod 85?? Nie znalazłem do niego opisu, a sprawdzałem dwa razy dla pewności, na pewno pokazuje liczbę 85.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co oznacza ten kod 85?? Nie znalazłem do niego opisu, a sprawdzałem dwa razy dla pewności, na pewno pokazuje liczbę 85.

ja znalazłem taki opis na naszym forum

http://forum.opel24.com/blad-nr-85-vt23366.htm

lub 85 Wtryskiwacz 5. lub jego obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja znalazłem taki opis na naszym forum

http://forum.opel24.com/blad-nr-85-vt23366.htm

Też znalazłem ten temat, tylko nie wiem skąd chłopaki znaleźli taki opis tego kodu. Tam jest też mowa o Corsie, być może są tam jakieś inne oznaczenia kodów usterek. Przy opisach dla mojego mojego silnika, czyli 8V z wielopunktowym wtryskiem paliwa Multec.M firmy Delco-Remy nie wyszczególniono takiego kodu, bądź w opisie jest jakaś pomyłka. No cóż, póki co po dociśnięciu wtyczki samochód jeździ normalnie, spróbuję wykasować pamięć i sprawdzę czy ten kody wyświetla się ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

85 Immobiliser Wrong signal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podepnę się pod ten temat bo w tigrze miałem problem z kodem 85 czyli błędny sygnał immobilisera i silniczek nie chciał zapalić, po wielokrotnych próbach odpuściłem bo nawet odpięcie akumulatora nie pomogło i dopiero wieczorkiem zapaliła po paru próbach, zastanawia mnie co było przyczyną tego błędnego sygnału, bo to niepierwszy raz tak się stało i samo przechodziło, a da się jakoś wywalić immo? Dodam jeszcze że tigra jeździ z błędem 93-moduł sterujący QUAD, czy jedno z drugim może być powiązane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi