Skocz do zawartości

Jaki olej silnikowy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Czy olej Mobil 15W/40 Diesel--mineralny ,wymieniany co 7 tys. km jest odpowiedni do silnika 1.7 D ?

Zadaję to pytanie gdyż spotkałem sie z opinią ,iż jest zbyt gęsty i doprowadzi do przedwczesnego zużycia samoregulatorów zaworowych co obiawiac sie będzie chwilowym klepaniem zaworow podczas uruchamiania zimnego silnika.

Jeśli opinia powyższa jest wiarygodna to prosze o porady --jakiego rodzaju olej powinienem zastosowac ?

Pozdrawiam--Mag 7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g specyfikacji dla tego silnika powinien być stosowany olej silnikowy wg API: klasy CD, SAE 10W 40 do SAE 15W 50, wymiana co 7500 km lub co 1 rok (z filtrem).

Nie napisałeś jaki przebieg ma silnik, ale moim zdaniem spokojnie możesz śmigać na tym oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego Bogo.

Autko w moich rękach od 97 R ,sprowadzone z niemiec z stanem licznika 64 tys.km.

Obecnie przebieg wynosi 245 tys. ,obsluge wykonuje osobiście w sposob wyżej podany.

Komora kompensacyjna dolotu powietrza przed kolektorami ssącymi czyściutka ,bez żadnych nalotów olejowych.., klawiatura czysta bez osadów i nagarów.koncówka tłumika wydechu czysta ,bez olejowego nalotu,wnętrze rury pokryte suchym nalotem..

Szukalem przyczyn krótkiego klekotania zaworu ,gora 2 sek. podczas odpalania silnika po dluższym -ok.1 tyg. postoju .Steierdzono ,iż to olej i stąd moje zapytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

ja również leję do 1.6D Mobil mineralny diesel 15W40. I mam takie pytanie czysto teoretyczne.

Czy stałoby się coś gdybym dolał przypuśćmy olej Lotos mineralny 15W40 do diesla??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalne jest mieszanie olejów tylko o tej samej klasie lepkości (5W-50 z 5W-50, 10W-40 z 10W-40 , 15W40 z 15W40 itd.) Więc oczywiście możesz dolać spokojnie Lotosa, ale ważne jest żeby miał identyczny parametr lepkości czyli tak jak w Twoim przypadku 15W40, natomiast producent się specjalnie nie liczy. Oczywiście nie można mieszać syntetycznego z półsyntetycznym lub mineralnym, ale Ciebie ten problem nie dotyczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam pytanie miałem zalany olej silnikowy MOBIL 10W-40 a teraz kupiłem Castrol Magnetec 10W40 czym różnią się te oleje?? czy moge zalać taki do silnika?? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie miałem zalany olej silnikowy MOBIL 10W-40 a teraz kupiłem Castrol Magnetec 10W40 czym różnią się te oleje?? czy moge zalać taki do silnika?? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Obydwa oleje z tego co widać takie same półsyntetyki. Czy przypadkiem ten silnik nie powinien mieć zalanego pełnego syntetyka np.5w30

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności