Skocz do zawartości

Późno gasnąca kontrolka smarowania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Od pewnego czasu po odpaleniu silnika wydaje on przez kilka sekund dziwny dźwięk(wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...) i dopiero kiedy przestanie ,gaśnie kontrolka smarowania.

Proszę o poradę .Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może czas na zmianę oleju ?

Właśnie 2000 km temu zmieniłem i wydaje mi się,że to od tamtej pory się zaczęło.

Prawdopodobnie był syntetyk , bo auto sprowadziłem z Belgii a w Polsce zalali mi półsyntetyk mobil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Właśnie 2000 km temu zmieniłem i wydaje mi się,że to od tamtej pory się zaczęło.

Prawdopodobnie był syntetyk , bo auto sprowadziłem z Belgii a w Polsce zalali mi półsyntetyk mobil.

Taka zmiana nie jest raczej przyczyną , mogła nawet pomóc w przypadku słabego silnika. Możliwe że jak auto kupowałeś było zalane jakim moto doktorem, po wymianie mechanik to spuścił.. Jedyne co mogę powiedzieć że to poważna sprawa i tylko warsztat Cie ratuje.. może pompa oleju jest uszkodzona..

 

Jaki przebieg ma Twoja agila, na ile wygląda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Właśnie 2000 km temu zmieniłem i wydaje mi się,że to od tamtej pory się zaczęło.

Prawdopodobnie był syntetyk , bo auto sprowadziłem z Belgii a w Polsce zalali mi półsyntetyk mobil.

Taka zmiana nie jest raczej przyczyną , mogła nawet pomóc w przypadku słabego silnika. Możliwe że jak auto kupowałeś było zalane jakim moto doktorem, po wymianie mechanik to spuścił.. Jedyne co mogę powiedzieć że to poważna sprawa i tylko warsztat Cie ratuje.. może pompa oleju jest uszkodzona..

 

Jaki przebieg ma Twoja agila, na ile wygląda?

Wtam. Przebieg z jakim go kupiłem to 70 000 km teraz ma 80 000 dlatego dziwi mnie ta sprawa ,no i na taki przebieg wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Podpinam się pod temat.

 

Dziś w czasie jazdy na luzie zapaliła mi się kontrolka od oleju. Zgasiłem auto , sprawdziłem olej , zapaliłem i już było wszystko normalnie, nie paliła się...

 

Czujnik ciśnienia oleju się zepsuł czy mam się bać ?

 

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 20:39 ]

dodam tylko że po incydencie z zapaloną kontrolką od ciśnienia oleju, po tym jak zgasła przejechałem ok 20 km , auto chodziło długo na postoju i kontrolka więcej się nie zapaliła.

 

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 18:55 ]

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Od pewnego czasu po odpaleniu silnika wydaje on przez kilka sekund dziwny dźwięk(wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...) i dopiero kiedy przestanie ,gaśnie kontrolka smarowania.

Proszę o poradę .Dzięki i pozdrawiam

Właśnie przerabiałem ten temat, u mnie było to samo , kontrolka gasła po 8 sek, dodatkowo potrafiła się zapalić na luzie.

wymieniłem czujnik ciśnienia oleju za 26 zł i jest wszystko ok.... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Excalibur

Podepnę się pod temat. Jako, że Agila ma tragiczny dostęp do osprzętu (ciasno jak diabli) a ja wychowałem się na Polonezie, tak proszę o wskazówkę. Mam kanał, komplet narzędzi - gdzie szukać tego czujnika? Lepiej od góry czy z kanału? Czy można po wymontowaniu jakoś go sprawdzić?

 

Pytam ponieważ dziś w trakcie jazdy zaświeciła się owa kontrolka od smarowania i zaświeca się zawsze na wolnych obrotach - po dodaniu gazu gaśnie. Jakoś do domu się dokulałem dodając gazu na światłach i na postoju ale tak nie może być. Temperatura silnika była czały czas w normie. Prócz dyskoteki z kontrolką innych objawów nie widzę.

 

Auto to Agila 1.2 16V + LPG sekwencja BRC rocznik 2002 przebieg ok 160kkm

 

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 12:31 ]

No i pytanie zasadnicze: jaka jest szansa, że to czujnik a nie pompa oleju? Jak wyglada sprawa z awaryjnością tych podzespołów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

raczej na bank to czujnik, dowiedziałem się że to częste w oplach..., czujnik w agili jest...otwórz maskę stań na wprost silnika- jak widzisz pokrywe zaworów to czujnik jest w okolicach pokrywy od strony zderzaka bardziej pod lewą stronę. czyli mniej więcej na przeciwko lewej strony grilla w bloku jest czyjnik, znajduje się jak pisałem prawie przy pokrywie zaworów ale wymienisz raczej z kanału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Excalibur

Dzięki. Zara pójdę to oblookać to ewentualnie fotkę dla potomnych zrobię.

 

[ Dodano: Sro Maj 19, 2010 18:19 ]

Czujnika jeszcze nie zmieniłem - czekam aż dojedzie.

 

Doszła natomiast nowa przypadłość a dla Was może wskazówka. Na zimnym silniku kontrolka się nigdy nie zaświeca. Zapala się tuż po przekroczeniu 80 stopni na wskaźniku. Czy jeśli czujnik byłby dupnięty to czy przypadkiem nie powinien świrować w pełnym zakresie temperatur? Olej to półsyntetyk Mobil 1 więc nie powinien zmieniać swoich właściwości tak jak mineralny Elf w moim Polonezie.

 

Drugie pytanie - przy jakiej temperaturze powinien się załączać wentylator chłodnicy?

Czy Wy też tak macie, że w okolicy 88 stopni leci mały obłoczek pary z okolic chłodnicy?

 

Jak myślicie?

 

[ Dodano: Sro Maj 19, 2010 18:56 ]

I jeszcze jedno - czujnik jest cały w oleju. Po wyjęciu z niego wtyczki umazany olejem był nawet styk wewnątrz. Chyba sprawa jest jednoznaczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności