Skocz do zawartości

Koło dwumasowe / sprzęgło do Z13DT z silnika Z13DTJ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Informacyjnie :

 

Poza brytyjską firmą National, Valeo również produkuje zestawy ze sztywnym kołem zamachowym. Z niewiadomych przyczyn w katalogu Valeo tego zestawu nie ma, ale jest w sprzedaży.

 

Valeo 4Kit o numerze 835064

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość KrzysztofPN

Witam szukam opini na temat tego zestawu firmy National (sztywnego koła zamachowego oraz sprzęgła). Przymierzam sie do wymiany sprzęgla i zastanawiam się czy ten produkt jest poprostu dobrej jakości.Czy takie sztywnego koła nie wpływa zle na prace silnika?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już ściągnięte z Angli części 1220zł z wysyłką mnie to kosztowało bez wysprzęglika (20 funtów kosztuje dodatkowo). Odjąłem z zestawu wysprzęglik, bo mam prawie nowy Sachsa założony nie tak dawno ponieważ poprzedni przeciekał.

 

W grudniu może znajdę chwilę na wymianę, to oczywiście poinformuję o efektach. Kolega KubaK już jeździ z tym zestawem ponad miesiąc i jest zadowolony - nie widzi różnic na niekorzyść żadnych.

 

Zresztą pomyślcie sami - o ile w autach z dużą moca i momentem być może sztywny zestaw się nie sprawdzi, to w takiej CC z małą moca i momentem 170Nm będzie OK a dlaczego? Przypomnijcie sobie, że dwumasa to wynalazek ostatnich lat, kiedyś vectry 1,7 czy 2,0 volkswageny 1,9 z momentami rzędu 230-250Nm miały sztywne koła i jakoś nie skutkowało to niczym złym...

 

Do tej pory VW w silnikach 1,4TDI nie wstawiał koła dwumasowego czy w niektórych silnikach HDI 2.0 citroen czy peugeot.

 

Wymieniasz raz i masz z głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofPN

No właśnie ja mam ten zestaw na miejscu za 1500pln. Jako, że do regeneracji nie jestem zbytnio przekonany, a nowy dwumas+sprzęgło jest duzo droższe to właśnie się zastanawiam nad tym produktem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegero mają to właśnie za 1500 bez wysprzeglika, więc prawie 300 zaoszczędziłem jednak, a przelałem kasę po trochę wyższym kursie niż był w rzeczywistości. Regeracja nie warto.

 

Nie wiem czy znajdę czas w grudniu żeby to wymienić, bo auto jest mi codziennie potrzebne, ale spróbuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze bad - polecam każdemu taką wymianę DMF -> SMF. Auto jeździ normalnie i nie trzeba się wsłuchiwać czy aby zaraz coś nie zacznie w dwumasie się telepać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofPN

No i stało się mechanik założył mi wspomniany komplet firmy National.Pierwsze wrażenia dosyć dziwne tak jakby troche szarpało przy odpalaniu i przy jeźdźie na półsprzęgle być może dlatego , że jest założona nowa poduszka pod silnik od strony skrzyni biegów i mechanik twierdzi, że musi się ona troche rozruszać (zamiennik z twardej gumy). Zobaczymy jak będzie później.

Pozdrawiam

 

Edit:Jest problem.Przy wciśniętym pedale sprzęgła jest cisza wszystko ok, ale po puszczeniu straszny hałas jakies pokanie od strony skrzynie, masakra jeszcze gorzej niż na rozklekotanym dwumasie. Okazało się że to pukanie to poprostu drgania ze skrzyni biegów. Gdyby nie to to całokształt oceniam pozytywnie.

Edytowane przez KrzysztofPN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Ale te drgania to są z racji sztywnego koła, wybitej poduchy pod skrzynią czy co?

Ja miałem zakładać sztywne ale kupiłem sprawną używkę po okazji za 500 z robocizną i hula.

Poprawiło się wiele na plus, a mianowicie- wybitego koła wcale nie musi być słychać u mnie dwa razy słychać było tylko obrywającą się tarczę sprzęgłową na wałku, a pewne objawy dwumasy to na pewno:

- drgający pedał sprzęgła przy wciskaniu

- szarpnięcia przy zmianach biegu.

Teraz puki co wszystko ustąpiło, ale na jak długo to nie wiem, oby pochodziło trochę.

Aaa... i w starych dieslach jak były sztywne koła to było ok bo dodatkowo w skrzyniach były jakieś dodatkowe tłumiki drgań skrętnych (tak wyczytałem na necie) których teraz nie ma bo "wspaniała" zastępuje wszystko.

Regeneracji się nie opłaca, bo niby jak oni chcą naprawić element nierozbieralny do którego żadnych sprężyn itp. luk czy żadna inna firma nie udostępnia; także regeneracji mówimy nie bo to los szczęścia albo pomoże albo nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofPN

Hałas jest z powodu jednomasy. Po rozgrzaniu oleju w skrzyni(po przejechaniu ok 50km)słychać jak pracuje cała skrzynia biegów.Przy wcisniętym pedale sprzegła jest cisza jak w nowym samochodzie.Poduszki są wszystkie ok. Obecnie zastanawiam sie czy nie wsadzić starej dwumasy która nie była taka zła bo sprzegło wymieniałem tylko z tego powodu, że sie juz slizgało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności