Skocz do zawartości

Koło dwumasowe / sprzęgło do Z13DT z silnika Z13DTJ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie jest podobnie. W tym zakresie obrotów musi mieć największy moment obrotowy i przenosi drgania na skrzynię stąd rezonans.

Jest to widoczne tylko przy mocniejszym przyspieszaniu. Kwestia przyzwyczajenia a myślę, że u Ciebie i tak jest to mniej odczuwalne niż u mnie.

Ja mam już 280tys przebieg, więc i skrzynia jest wysłużona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no da rade sie przyzwyczaic, tylko ciekawilo mnie czy tez tak macie inaczej bym polecial odrazu do znajomego ze cos nie tak zrobil. Ale w koncu nie ma walenia jak to mialo miejsce z rozklekotanym dwumasem, a tak w ogole to ten zestaw co wymienialiscie wyzej Valeo nie ma wysprzeglika takze doliczyc jeszcze trzeba najmarniej te 500 zl, dlatego zdecydowalem sie na ten National

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

National ma teraz dobre ceny i dobry kurs waluty jest.

Ja kupiłem trochę drożej bo w listopadzie sytuacja była inna niż obecnie.

Brałem bez wysprzęglika, bo wymieniałem już wcześniej na Sachsa nowego kupionego za 320zł :tak: .

Zaraz zaczną mi wmawiać że to podróba, więc od razu powiem, że jestem łowcą okazji (tarcze Boscha kupowałem dwa lata temu komplet za 90zł gdzie normalnie sztuka kosztowała najtaniej 160zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StrawberryJam

National to to samo co Comline, więc nie jest najgorsze :)

a ten silnik średnio miło wspominam, konstrukcja Fiata. W Combo były w mojej byłej pracy i non stop się psuły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

i co z tego jak nie pasuje od jtd do cdti

chodzilo Ci o kola zamachowe czy tarcze sprzeglową ktora rozni sie wieloklinem

 

mocowanie kola jest takie samo ilosc zebow na kole do czujnika walu taka sama

 

rozni sie srednica tarcz i docisk pewnie tez ale tarcza od corsy c 1.7 dti ta sama skrzynia

14 zebow na wieloklinie 15.7x 18.7 to samo

wiec w przyszlosci bede kombinowal

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dwumasa została już zastąpiona kitem VALEO 835064, później postaram się zrobić film porównawczy :D i opisać w odpowiednim wątku swoje spostrzeżenia.

BTW: Oryginalny wysprzęglik do skrzyni F17 to FTE ZA3103B2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post będzie jeszcze edytowany (mała fotorelacja + filmik):

Tydzień temu pozbyłem się hałaśliwego problemu.

Tarcza sprzęgła miała jeszcze grube okładziny, docisk również w dobrym stanie, ale z racji konwersji i tak trzeba było to wyciągnąć...

Po przejechaniu 200 km mogę zacząć pierwsze podsumowania.

W porównaniu do zużytej dwumasy sztywne koło:

- szybciej wkręca silnik w obroty,

- rozrusznik chyba łatwiejszą ma robotę (lub to efekt placebo)

- silnik chodzi ciszej (ale sprawna dwumasa lepiej go wycisza)

- sprzęgło łapie bardzo nisko (chociaż albo się wszystko ułożyło, albo się przyzwyczaiłem)

- brak drgań na kierownicy

- drgania na drążku skrzyni biegów na postoju są niewielkie (na wytłuczonej dwumasie znacznie bardziej odczuwalne)

- wyczuwalny rezonans tylko w przypadku przyspieszania na niskich obrotach (od 1300 do 1500 obr/min kiedy to dwumasa umiera) np kiedy jedziemy za kapelusznikiem i mamy nagłe dohamowanie, powyżej 1500 obr/min cisza, podczas ruszania lub przy innych obrotach silnika nic nie czuć. Wrażenia bardziej dźwiękowe.

- przy gwałtownym puszczeniu pedału sprzęgła słychać skrzypnięcie sprężyn (na postoju przy otwartym oknie) podczas jazdy nie do wychwycenia (tu już typowe czepialstwo)

- przy wysokich obrotach oraz podczas utrzymywania stałej prędkości nie widzę różnic między standardowym kołem a dwumasą.

- biegi bardziej sztywno (precyzyjniej) wchodzą

- przy gaszeniu silnika delikatnie zabuja budą (ale nie zarzuca jak przy padniętej dwumasie)

 

Jeśli chodzi o koszty to kit valeo to wydatek 1300 zł, wysprzęglik 400 zł, robocizna 300 zł. Dostęp jak to tradycyjnie w oplu nie za wesoły. Przy robocie trzeba rozpiąć zawieszenie, rozpiąć maglownicę, wypiąć półosie ze skrzyni (nie trzeba przegubów zewnętrznych wyciągać) oraz opuścić sanki. Obyło się bez wyciągania rozrusznika.

 

Jeśli ktoś chciałby sam się podjąć wymiany sprzęgła i dwumasu to musi sobie zarezerwować sporo czasu. ten filmik może być pomocny: https://www.youtube.com/watch?v=9vqk3Pm9wxM

 

Edit: Można zapoznać się jeszcze z tą opinią: http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?f=157&t=822699&start=10#p1059348 jednak mam wrażenie, że nieco mniejszy moment obrotowy + skrzynia opla F17 a nie bardziej delikatna fiata (6-biegowa) lepiej maskuje te wibracje, w końcu to ta sama skrzynia co w 1,7 DTI i 1,7 Di.

Edytowane przez Mixmich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przyszła i na mnie pora corsa osiagneła już swój przebieg to i dwu masa padła:) juz dawała oznaki wcześniej ale teraz juz jest coraz gorzej.

 

Chciałem zamontować zamiast dwu masy sztywne koło chociaż usłyszałem wiele opini na nie.......

 

Wiem że z forum juz dawno temu pare osób wymieniło na sztywne koło.

Jesteście zadowoleni? Wszystko działa jak neleży??? NIe cierpią na tym inne podzespoly ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności