Skocz do zawartości
bad

1.3 51kW 16V Z13DT Koło dwumasowe / sprzęgło do Z13DT z silnika Z13DTJ

Rekomendowane odpowiedzi

Polecacie taką konwersję na sztywne koło? Sprawdza się to Wam - nie ma różnicy w hałasie, wibracjach, spalaniu - w porównaniu do zdrowej dwumasy? Sorry za offtop, ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak dostałem numer części ale nadal jestem w kropce ponieważ Pan podał mi 2 numery koła zamachowego jako pierwszy podał ten 55570196 natomiast po chwili powiedział że aktualny jest ten 55568171 czyli wychodzi na to że co można to stosować zamiennie czy jak?

Numer Tarczy sprzęgła to 93177813 natomiast docisku 93185942.

Nie wiem już teraz co o tym myśleć czy dobierać według numeru tego starego czy tego aktualnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę reklamować sklepu ale swój komplet zamawiałem na stronie http://www.sprzeglo.com.pl/- przed zamówieniem wysłałem nr VIN żeby sprawdzili, czy wybrałem poprawny komplet. Bardzo dobry kontakt oraz szybka wysyłka - mogę polecić.

Nie potrafię Ci powiedzieć który nr części jest dobry, w moim aucie ze skrzynią F17 pasował komplet Valeo 835064, ale od któregoś nr silnika był ten rugi komplet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mixmich a jaki masz rocznik Corsy? Bo ja 2009.

Dobra chyba olewam temat jednomasy i wkładam dwumasę luka dostałem fajną cenę ale właśnie powiedzcie mi co oznacza ten parametr?

Liczba zębów (oznaczenie maks. kąta przyłożenia)?

Bo wybierając na stronie wyskakują dwa zestawy i różnią się dwoma parametrami jeden zestaw ma tak

Maks. kąt przyłożenia [stopień]: 17 °

Liczba zębów (oznaczenie maks. kąta przyłożenia): 6

a drugi tak

Maks. kąt przyłożenia [stopień]: 15 °

Liczba zębów (oznaczenie maks. kąta przyłożenia): 5

i teraz czy da się to zamiennie zamontowac czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już skrzynie wydarłem, nawet obyło się bez większych problemów (nie licząc tego, że z przodu mam połamane sprężyny...), zaczęliśmy z kolegą o 9 i o 13 już było wszystko na wierzchu, tak więc 4 godzinki bez pośpiechu. Teraz co mogę powiedzieć o nowej dwumasie którą założył mi paprak mechanik. Teoretycznie jest nowa firmy LUK, a przynajmniej wygląda jak nówka z pudełka ale jest tak rozpierdzielona, że giba się na wszystkie strony pionowo i poziomo, moja stara dwumasa po przebiegu 150 tysięcy to przy niej nówka z salonu, dlatego radze wam omijać szerokim łukiem tej firmy. No i przy okazji okazało się, że w dowodzie mam źle podaną moc bo silnik to Z13DTH 90KM a nie Z13DTJ 75KM, w poniedziałek zamawiam nową dwumasę Schas i zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę pojeździłem i niewiele to pomogło,jedynie sprzęgło chodzi elegancko i nie rzęzi na półsprzęgle. Drgania i wibracje na postoju jak były tak dalej są. Ten samochód to jedna wielka porażka, ostatni mój opel i diesel :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To po co kolega kupował małego opelka w dieslu?

Trzeba było kupić VAG z 3 garnuszkami i trzepało by od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wcale nie trzepie bo kolega ma foxa z 1.4 tdi a te silniki maja w standardzie jednomas. Dzwiek pracy silnika na tych 3 garach jest troszke nurtujacy ale zeby mozna byo mowic ze telepie nim na boki to przesada. mocy tez troche brakuje. Dwumasy dzisiaj nie wiem z jakich powodow sa kiblowate. Czy to podróbki czy poprostu takie jakies dretwe regeneracje tych elementow. Tylko zastanawia mnie skad biora producenci te zuzyte dwumasy do regeneracji. Bo tak w oplu zesmy wywali na zlom te stare dwumasowki i moglem sobie brac je ile chcialem. W fordzie tez. Tylko czesci wymieniane na gwarancji byly do wgladu czy przekazania gwarantowi ale tez raczej nie brali ich. skad te tysiace tych DM po regeneracji??

Bylo sobie zalozyc jednak ten jednomas ewentualnie zakupic jednomas i dac do porawy bo niekiedy i valeo potrafi ten zestaw skiepszczyc i bys mial sprzeglo na wieki. Ja mam 3 auta w tdi i kazde z jednomasą. Zero narzekań, zero drgań wrecz przeciwnie tyle tego nawymienialem sie w zyciu ze powiem tak: Po pierwsze jest ciszej na jednomasie po drugie jest duzo mniej drgan i na jalowych i podczas jazdy. Ktos nie wierzy to zapraszam sobie posmigamy i sprawdzimy co i jak.

Edytowane przez wesol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie miałem wyboru, auto dostałem a sprzedawać mi się go nie opłaca bo w ciągu roku władowałem w niego już 8 tysięcy a jest wart pewnie z 10. Nawet ciężko odłożyć na inny samochód bo zaraz jakaś awaria za kilka tysięcy w tym małym szmelcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra ja już po wymianie dwumasy :D

I teraz dla potomnych występują 2 rodzaje dwumasy do Corsy D 1.3 CDTI 75KM i pasują zamiennie ale jako komplety tzn.

Koło zamachowe A Pasuje do tarczy i docisku A

Koło zamachowe B Pasuje do tarczy i docisku B

Nie można mieszać natomiast jako komplety można wkładać zamiennie

Ja założyłem koło Sachs o numerze 2294 501 170

i do tego tarcza i docisk z łożyskiem LUK

Rożnica między zestawami wynika z głębokości koła zamachowego i odległości między "tarczą" a gniazdami śrub montażowych w docisku.

7a705572f8993fe9m.jpg0087dc2ee29f50efm.jpg

Nie pamiętam dokładnego wymiaru docisku ale tak jak napisałem jeśli zamach jest ten głębszy to potrzeba docisku co jest wyższy (różnica między "tarczą" a gniazdami śrub montażowych) natomiast do płytszego koła zamachowego niższy docisk i będzie hulać.

U mnie zamontowany był ten głębszy właśnie razem z dociskiem a teraz mam zamontowany ten płytszy i wszystko hula tylko musiałem właśnie wymienić docisk bo nie pasował po skręceniu łopatki wywijały się aż na drugą stronę.

Całość za części wyszła mnie 2100 zł

Pozdrawiam

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, założyłem specjalnie konto aby opisać swoje przeżycia i pomoc innym a mianowicie dość długo przybierałem się do wymiany dwumasy, jedynym objawem było to że jak rozpędziłem się powyżej setki i wciskałem mocniej gaz to obroty rosły co nie przekładało się na przyspieszenie, znajomy od razu powiedział ze to sprzęgło także samochód na kanał i oglądam co tam się stało( razem z kolega wyjęliśmy cały silnik ponieważ chciałem wszystko obejrzeć no i słusznie bo parę innych rzeczy wymagało wymiany) co do sprzęgła i koła dwumasy to byłem zdziwiony iż zestaw który był założony firmy LUK wyglądał prawie jak nowy jednak dwumas był strasznie luźny natomiast tarcza i docisk niemal ze jak nowe. Czytałem po forum i faktycznie ludzie trochę narzekają na zestawy LUKA ze nie pasują czy coś, dlatego przemyślałem sprawę i zamówiłem KIT VALEO ze sztywnym kołem zamachowym po znajomości zestaw kosztował mnie 1150zł.

Dodatkowo wysprzęglik kosztował 144zł ale warto wymienić jak już się rozbiera. Po zmontowaniu samochód pracuje cichutko(nie widzę żadnego - przy wymianie na sztywne kolo jak na razie widzę tylko + i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony). zrobiłem już 2 tysiące km i nic się nie dzieje dlatego polecam wam taki zestaw. W razie pytań zapraszam, wymieniłem już w nim sporo części także służę pomocą.

Moje autko to: Opel Corsa C 1.3 CDTI 2003r po lifcie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, powiedzcie prosze czy wymieniac sprzegło czy jeszcze jezdzic? objawy to jak dotkne delikatnie pedał to czuje drgania i jest halas ale jak docisne to robi sie cisza poza tym nic niepokojacego sie nie dzieje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie stuka na razie to jeszcze trochę powinno pociągnąć.

Jeżeli stuka to raczej trzeba się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi