Skocz do zawartości

Koło dwumasowe / sprzęgło do Z13DT z silnika Z13DTJ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Skrzynia w Z13DT i Z13DTJ są identyczne, co zresztą w tym wątku było wspomniane. W poprzednich postach masz moje filmiki przed i po wymianie oraz odczucia użytkowników. Moim zdaniem dużo zależy od tego, jak będzie auto używane, bo jeśli typowo w mieście, częste stanie w korkach i po wąskich uliczkach to sztywne koło ma sens (koło dwumasowe szybko padnie w takich warunkach), ale na trasy, bądź na dojazdy spoza miasta to koło dwumasowe daje trochę lepszy komfort jazdy. W cosie mam zestaw Valeo i do jazdy miejskiej się sprawdza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód służy mi jedynie do dojazdu do pracy i nic więcej (około 15km w jedną stronę) kawałek w mieście i reszta trasa. Niby mam "nową" dwumase ale mechanik wydymał mnie na 2 tysiące i zamiast nowej dał regenerowaną której nie chcą przyjąć na reklamacje a chodzi gorzej niż stara, myślę, że przeboleje z 2 miesiące i założę sztywne koło bo chyba i tak gorzej być nie może.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-zamachowe-opel-corsa-c-d-1-3cdti-i6048030182.html

 

jak sadzicie czy takie cos sie u mnie sprawdzi?

jak widac cena niska i jest wysprzeglik nie nieznanej jakosci

 

ale ogolnie do silnika 88 km moment 200- 205 N.. nie ukreci tarczy ?

jak myslicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zawiera:


- sztywne koło zamachowe zamiast awaryjnego dwumasowego koła zamachowego,


- kompletne sprzęgło: tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, śruby



Czyli nie ma lozyska wyciskowego. JEst zamach, tarcza i docisk. Generlanei valeo niby nie robi zlych czesci. Wiekoszosc frncuzowatych aut ma to na pokladzie bo jest wspieranei wlasnych marek krajowych. Ja mam w obu tdi valeo i znosza duzo wiecej jak to co znosi sachs czy luk na dwumasie. Spokojnie ogarnia okolice 500 Nm bo widzialem na hamowni a jezdze tym autem codziennie.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem dwumas na zestaw NATIONAL i Wysprzęglik Hydrauliczny Luk. Po złożeniu i odpowietrzeniu układu sprzęgło nie wysprzęgla,nie można wrzucić żadnego biegu.Auto to Combo 1,3 CDTI.Co może być przyczyną ?

Edytowane przez juran43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ma wysprzeglika co zmienia postac rzeczy dobry wysprzeglik kosztuje ale jakie polic mozecie luk ? najlepiej

 

a pytanie z innej beczki powiedzmy

kupuje smf do corsy jest komplet z tarcza i dociskiem

a gdybym chcial kupisc sama tarcze dedykowana do smf do 1.3 cdti corsa c bo np sie uszkodzila zuzyla valeo jeszcze nie ma w ofercie samego sprzegla do smf czy sie myle ?

 

tak na marginesie

dwumas teoretycznie telepie na puszczonym sprzegle... bo wtedy mam cisze telepotanie zas mam na wcisnietym sprzegle do konca i to nie zawsze lubi ucichnac . lub po nacisnieciu do polowy ale odglos takjaby zacierajacego sie lozyska wysprzeglika przebieg 172 000 jak sadzicie

wszystko do wywalenia :tak: i wymiany

Edytowane przez mati11294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności