Skocz do zawartości

Wymiana klocków z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam sam wymienić klocki hamulcowe z tyłu. Z książki wynika, że nie jest to trudne zadanie. Czy ktoś to robił? Czy na coś trzeba zwrócić uwagę, czy są jakieś nieprzewidziane trudności? Czy trzeba regulować ręczny. Wyczytałem że tłok należy wkręcać. Rozumiem że tak długo aż będzie miejsce żeby założyć nowe klocki i ustawić go aby wcięcie pokrywało się ze znakiem na zacisku. Czekam na rady i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mechaniora, to daleko mi jeszcze, ale wymieniałem klocki i bębny i

Wyczytałem że tłok należy wkręcać.

nie wiem o co tutaj chodzi :D

 

ogólnie wymiana jest prosta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sam chcialem sam wymienic ale niestety sruby sie tak zapiekly ze nie dalo sie je ruszyc bez odpowiednia dopasowanego klucza ktorego nie mialem zalezalo mi na czasie wiec pojechalem do mechanika wymienil za 30zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że tłok należy wkręcać.

Tu mnie zaskoczyłeś,bo myślałem,że wystarczy śrubokręt miedzy zacisk i klocek,a ty twierdzisz,że trzeba wkręcac.Hmm,mało samochodów ma wkręcane tłoczki,ale jeśli i w astrze tak jest,to bez spacjalnego ścisku nic nie zrobisz.Nawet jak się go ma,to i nieraz nie idzie wkręcić.Pamiętam,że w Nissanie poddaliśmy się z kumplem,bo nic nie szło zrobić.

Jesteś pewien tego wkręcania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno sie odkręca . Mialem ten sam problem jak sie zabralem do wymiany klockow to tez myslalem, ze sie wciska i po sprawie. Z tyly tłoczek to co innego jak z przodu tu go sie odkręca a nie wciska.

Tez trzeba bylo dorabiac odbowiednio pasujacy klucz tez nie dalem rady wiec skozystalem ze znajomego warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce proponują jak się nie ma specjalnego ścisku. To można dorobić płaskownik i nim obracać tłoczek. Scisku nie mam dorobię płaskownik tylko nie wiem jaki rozmiar jest tłoczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że trzeba mieć bardzo małą tą żabkę. Bo miejsca jest niezawiele na uchwyt i kręcenie.

 

Dorobiłem ten przyrząd do wkręcania. Tylko nie wiem czy będzie pasował. Okaże się jak rozbiorę hamulec. Ale wtedy będzie za późno. Więc nie wiem czy jednak nie podjechać do warsztatu. Wymiana 40zł.

 

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 21:35 ]

Dzisiaj wreszcie wymieniłem klocki z tyłu. Jakby się ktoś za to brał chętnie służę pomocą. Nie było żadnych problemów. Całość wraz z regulacją ręcznego zabrała mi i kumplowi 2 godziny. Niby długo, ale nikt nas przecież nie gonił. :niie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Moze ktos napisac kto juz wymieniał jak jest rzeczywiscie z tym wkrecaniem - chodzi o Astre G - felga na 5 srób - system hamulcowy Boscha - mam juz rozebrane, dzisiaj dostalem klocki i musze to złozyc, a niechcialbym uszkodzic zacisku.

Trzeba wkrecac i dociskac, ten tłoczek , czy tylko wkrecac??? - Potem trzeba na jakichś znakach ustawic - widzialem na tłoczku takie 2 wciecia - chyba o to chodzi, a na zacisku tez cos jest - nioe widzialem nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności