Skocz do zawartości

kadett muli sie i szarpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,pierwszy raz odważyłem się napisać na forum...podaję objawy i proszę o pomoc...

Zaczęło się od momentu,jak zaczęły puszczać mrozy,nagar na świecy,jakoś dojechałem na 3-ech garach do pracy,okazało się,że 1.cylinder,tak jak rok wcześniej,od tej pory nie mogę dojść o co chodzi,najgorzej,że znajomi straszą mnie pierścieniami...a objawy są takie:na ssaniu jeszcze chodzi prawie normalnie,ale na ciepłym szarpie,jak tylko mocniej depnę,tak samo na postoju,jak wciskam gaz delikatnie to się wkręca,a jak gwałtownie,to pyrka jakby na 3 garki...dodam,że silnik 1.6,nie wiem jaki,i podobno po remoncie...proszę o pomoc,bo nie mam pojęcia od czego zacząć :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

Witam

Tu masz jak sprawdzić jaki silnik

http://forum.opel24.com/jaki-to-silnik-chodzi-mi-o-symbol-vt15740.htm#140708

http://forum.opel24.com/czesc-pod-podszybiem-vt34993.htm#298151

 

sprawdź ciśnienie w cylindrach a za nim to zrobisz sprawdź czy przewody WN. nie mają przebicia. Liczę na to że świece wymieniłeś

Rozrząd czy jest dobrze ustawiony też warto sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Swiece wymieniałem,kable mam w planach,ale jednak zacznę od ciśnienia na cylindrach,bo to najbardziej prawdopodobne(oby nie)jutro jadę na warsztat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w sobotę byłem u znajomego mechanika,też stawia na zaworek,ale wystarczyło,że wsadził mi jakąś używaną świeczkę i szok!nie to auto,jeszcze zmierzyliśmy ciśnienie,na trzech buło równe-10.5,a na tym pierwszym nawet wyższe(podobno też niedobrze)w niedzielę nie jeździłem,a w poniedziałek masakra,nie chciał zapalić,a jak już,to palił na 3 gary,a dzisiaj z kolei znów chodził dobrze,było bardziej sucho w powietrzu,jutro mają przyjść przewody i mam nadzieję,że to była główna przyczyna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zainteresował się kopułką i palcem, skoro przy większej wilgoci w powietrzu są problemy z odpalaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wracam do tematu,bo już kadziu całkiem odmówił posłuszeństwa,w sobotę już zaczął szwankować,póki na ssaniu to jechał po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu,znów jakby na 3.palił,po dodaniu gazu zdechł,po przejechaniu pewnej drogi przestał szarpać,ale czułem jak się muli,dzień postał,a w poniedziałek do roboty z buta...czy jest możliwe,żeby rozrząd się przestawił?a-ha,jak go hechłałem to czasem strzelił w komin i to mnie zastanawia,a po robocie wzięliśmy go na pycha to zapalił,ale po dodaniu gazu znowu zdechł...a!i zaczął mi się chek zapalać czasami...Please help me

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

czy jest możliwe,żeby rozrząd się przestawił?

Oczywiście, a jeszcze jak go bierzesz na pych

Piszesz co się dzieje a nie piszesz nic co zrobiłeś i to o co się ciebie pyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności